Czy warto okleić samochód folią ochronną?

Folia chroniąca lakier jest najlepszym przykładem produktu na rynku, który naprawdę działa zgodnie z reklamą.

Jej głównym zadaniem jest ochrona powierzchni lakieru i innych materiałów, na które jest nakładana. Folia ochronna do lakieru to substancja na bazie poliuretanu. Jest to materiał przezroczysty, a przy niektórych podwyższonych markach może samoczynnie naprawić, jeśli wierzchnia warstwa zostanie zarysowana.

Czy warto okleić samochód folią ochronną?

Przeczytaj opinie o oklejaniu samochodów folią we Wrocławiu

Folię ochronną do lakieru można nakładać nie tylko na nowe i luksusowe samochody. W rzeczywistości elastomerową folię polimerową można nałożyć na każdy pojazd, ponieważ głównym celem ochronnych powłok jest utrzymanie w jak najlepszym stanie lakieru pod spodem przed promieniowaniem UV, chemikaliami, lekkimi zadrapaniami, toksynami i brudem drogowym. Folia ochronna do lakieru samochodowego jest to produkt, który jest zwykle instalowany przez certyfikowanych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów i nie jest to tani wydatek, warto zatem poznać zalety skorzystania z takiej formy ochrony pojazdu.

Ten rodzaj materiału jest całkowicie bezpieczny do zastosowania w nowym samochodzie. W rzeczywistości większość klientów korzystających z folii ochronnych decyduje się na użycie tego rodzaju powłoki ochronnej na przezroczystej powłoce lakieru pojazdu zamiast powłoki ceramicznej, tradycyjnego wosku lub uszczelniacza lakieru ze względu na jej bezpieczne zastosowanie. Folia ochronna jest cienka i wykorzystuje unikalną substancję klejącą, która mocno wiąże się z podłożem. W trakcie montażu przezroczysta folia ochronna lakieru poddawana jest wieloetapowemu montażowi, gdzie jest dopasowywana, cięta, układana, a następnie aktywowana natryskiem cieczy. Instalator użyje ściągaczki, aby pomóc nałożyć folię na malowaną powierzchnię. Wtedy klej zaczyna działać, aby przyczepić folię do podłoża.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, warto również przeczytać online oklejanie samochodów folią opinie Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz profesjonalne warsztaty samochodowe oferujące nakładanie folii ochronnej do lakieru.