Igrzyska Olimpijskie z rocznym opóźnieniem

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie z pewnością będą wyjątkowe ze względu na panującą pandemia koronawirusa, Warto zwrócić uwagę iż w tym roku na trybunach nie będą obecni kibice.

Jest to wymóg organizatorów spowodowany zagrożeniem pandemią, z pewnością Igrzyska Olimpijskie, zmagania zawodników przyciągnął przed telewizory miliony widzów na całym świecie.

Igrzyska Olimpijskie z rocznym opóźnieniem

Kiedy odbywają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają rozpocząć się 23 lipca po rocznym opóźnieniu spowodowanym pandemią Covid-19. Po raz pierwszy Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone i przełożone, a nie odwołane. Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 odbędzie się 23 lipca na nowo wybudowanym Stadionie Narodowym w stolicy Japonii, a ceremonia zamknięcia 8 sierpnia 2021 r. w tym samym miejscu. Pomimo przełożenia zawodów na rok 2021, wydarzenie zachowuje nazwę Tokio 2020 w celach marketingowych i brandingowych. Kibice z pewnością będą chcieli sprawdzić terminarz igrzysk, warto zwrócić uwagę iż równocześnie będą odbywały się różne konkurencje sportowe, zawody dlatego też będziemy chcieli obejrzeć zmagania polskich sportowców.

Igrzyska Olimpijskie 2021 przyniosą nowe konkurencje, w tym koszykówkę 3×3, freestyle BMX i kolarstwo Madison, a także inne nowe sporty. Podczas tych Igrzysk Olimpijskich zadebiutują karate, wspinaczka sportowa, surfing i skateboarding, a także powróci baseballu i softballu po raz pierwszy od 2008 roku. Łącznie około 11 000 sportowców z 206 krajów ma uczestniczyć w 33 dyscyplinach sportowych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2021. Igrzyska Olimpijskie w Tokio jak i wiele innych będą miały swoją maskotkę , pomysł maskotek został po raz pierwszy wprowadzony na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Grenoble w 1968 roku, maskotka Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 nosi imię Miratoiwa.

Warto oczywiście sprawdzić kiedy odbywa się olimpiada 2021 terminarz jest w tym roku dość napięty, warto zwrócić uwagę iż niektóre konkurencje sportowe zaczną odbywać się jeszcze przed oficjalnym otwarciem igrzysk olimpijskich. Z pewnością warto sprawdzić na stronach internetowych, dzięki temu będziemy mieli pełny obraz rozgrywek, sprawdzimy kiedy będziemy mogli kibicować Polakom.