IndexChecker darmowe monitorowanie indeksacji linków

Indeksacja linków jest bardzo potrzebna. Dlatego specjaliści, którzy zajmują się stronami internetowymi zawsze korzystają z takich programów, które im to umożliwiają.

Dla przykładu index checker google to rozwiązanie, które na pewno nam się przyda. Jeśli mamy stronę i wiele podstron i chcemy sprawdzić czy indeksacja jest przeprowadzona na wszystkich to program nam pomoże. Można to sprawdzać ręcznie wpisują komendy w wyszukiwarce, ale to jest dobre dla jednej czy dwóch stron. Jeśli ktoś ma dziesiątki podstron i miałby na burząco sprawdzać czy są zaindeksowane to zejdzie mu się zbyt dużo czasu. Tym bardziej nie ma to sensu, jeśli ktoś oferuje profesjonalnej pozycjonowanie i musi sprawdzać dla klientów, co się dzieje ze stronami internetowymi. Warto wtedy skorzystać z narzędzia, które nam to umożliwi i wtedy będzie można się przekonać jak to wszystko wygląda. Program pozwala na dowolne zarządzenia listami, dlatego na pewno nam się to bardzo przydane. Dodatkowo można będzie sprawdzać historię indeksacji. Możliwości jest o wiele więcej, dlatego narzędzie powinno się znaleźć u nas. nawet, jeśli jesteśmy tylko amatorami to przekonamy się jak działa nasza strona internetowa i czy wszystko z nią jest w porządku.


Jeśli strona była odwiedzana przez boty Google to powinna być zaindeksowana.

Oczywiście odwiedziny nie zawsze kończą się indeksacją, bo wszystko zależne jest od tego czy strona nie zawiera błędów. Boty Google działają wedle algorytmów, dlatego my musimy im wszystko stworzyć w odpowiedni sposób i przekierować je we właściwe miejsca. Na początku uruchamiamy bulk index checker i sprawdzamy, co się dzieje. W ten sposób przekonamy się, co się ze stronami dzieje. Jeśli indeksacja nie wypadła prawidłowo to sprawdzamy, dlaczego i staramy się to szybko naprawić. Jeśli będziemy bagatelizować indeksowanie linków i sprawdzanie tego na bieżąco to niestety, ale nasza strona może być przez długi czas pominięta przez roboty Google. To oznacza, że pozycja naszej strony długo nie wzrośnie w wyszukiwarce internetowej.