Jak odnieść sukces z własnym ogrodem organicznym?

Wiele osób zwraca się do ogrodnictwa ekologicznego, ponieważ obawiają się długoterminowego toksycznego wpływu wielu komercyjnych nawozów i pestycydów zarówno na ich zdrowie, jak i środowisko.

Poza tym ogrodnictwo ekologiczne jest ogólnie dość tanie. Oto kilka strategii, które pomogą Ci zostać dobrym ekologicznym ogrodnikiem.Podejmij kroki, aby chronić dżdżownice w swoim ekologicznym ogrodzie. Minimalizuj uprawę gleby, ponieważ uprawa może zabić dżdżownice. Najlepsza głębokość uprawy to 3 do 5 cali. Unikaj stosowania nawozów chemicznych, ponieważ niszczą mikroorganizmy w glebie, zmniejszając aktywność dżdżownic. Upewnij się, że gleba nigdy nie wysycha zbyt mocno, ale jednocześnie unikaj nadmiernego podlewania. Utrzymując te warunki glebowe, zauważysz, że populacja dżdżownic szybko rośnie!Użyj ładnie wykończonego kompostu jako nawozu do swojego ogrodu. Ekologia oznacza, że ​​nie używasz sztucznych nawozów ani herbicydów do uprawy roślin, ale czasami gleba niekoniecznie jest pełna odpowiednich składników odżywczych do wzrostu. Wykorzystanie pryzmy kompostu może zapewnić bogatą, ciemną glebę ziemistą, która może dostarczyć Twoim roślinom mnóstwo składników odżywczych.Wykorzystaj osłony przeciwmrozowe dla swoich roślin, gdy robi się zimno. Mróz może powodować formowanie się maleńkich kryształków lodu w twojej roślinie i rozdrabnianie naturalnego, miękkiego miąższu rośliny. Jak odnieść sukces z własnym ogrodem organicznym?

Pojemniki na mleko i inne tworzywa sztuczne mogą pomóc w tworzeniu zamkniętego środowiska wokół rośliny.

Idealnie chcesz chronić swoją roślinę przed narażeniem na zimne powietrze z zewnątrz.Próbując dodać kompost do swojego ekologicznego ogrodu, znajdź lepszy sposób, aby go tam dostarczyć. Przenoszenie taczek z kompostem do ogrodu może być uciążliwe. Możesz spróbować ułożyć gazetę na chodnikach w swoim ogrodzie i dodać słomę do góry. Pod koniec sezonu kompost będzie gotowy do dodania do ogrodu i wystarczy przenieść go z chodnika na grządki z każdej strony.Utrzymując ekologiczny ogród, pamiętaj, aby zawsze nawijać węże. Przeciąganie i przechowywanie niezwiniętego węża może zająć dużo czasu. Spróbuj użyć stacjonarnych lub przenośnych bębnów do nawijania węży, aby nawijać węże i zaoszczędzić trochę czasu.Roślina synergistycznie. Aby naturalnie odstraszyć szkodniki, posadź nagietki w pobliżu upraw wrażliwych na nicienie, takich jak pomidory i ziemniaki. Aby poprawić wzrost, posadź rośliny strączkowe w pobliżu roślin, które mogą czerpać korzyści z wytwarzanego przez nie azotu. Przeplataj ostre rośliny, takie jak zioła i cebula, których zapach może odstraszać owady i zwierzęta, z innymi bezzapachowymi warzywami.Świetną wskazówką przy prowadzeniu własnego ekologicznego ogrodu jest natychmiastowe nawożenie sadzonek, gdy uzyskają pierwsze prawdziwe liście, które pojawią się, gdy tylko liścienie znikną. Jeśli twoje sadzonki nie zostaną od razu nawożone, umrą, chyba że użyjesz mieszanki bez gleby, która również nie zawiera kompostu.Jeśli masz miejsce, zbudowanie pojemnika na kompost może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zawsze mieć kompost pod ręką. Planując swój kosz, rozważ kosz trójstronny, a nie czterostronny. Trójstronny kosz pozwala na łatwy dostęp do hałdy w celu regularnego obracania bez sięgania przez ścianę lub korzystania z bramy.Traktuj swoje róże! Aby naturalnie usunąć czarne plamy na różach w swoim ekologicznym ogrodzie, użyj mleka! Z jakiegoś nieznanego powodu – użycie mieszanki mleka i wody w proporcji 1:2 – okazało się, że pozbywa się czarnych plam! Użyj butelki z rozpylaczem, aby nanieść miksturę bezpośrednio na liście zaatakowanej rośliny.Zacznij korzystać z tych wskazówek od razu, a będziesz mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami zdrowego, wolnego od zanieczyszczeń ogrodu ekologicznego w mgnieniu oka. Kwitnący ogród organiczny będzie również otwartym zaproszeniem dla bardzo ciekawych dzikich stworzeń, których możesz się spodziewać.