Jaki rodzaj kominka wybrać do salonu?

Nie bez powodu mówią, że salon jest centrum domu, a także wizytówką jego właścicieli. Kominek może ozdobić i uzupełnić każde wnętrze. W surowym salonie przyniesie poczucie komfortu. Na okładkach magazynów wnętrzarskich kominek jest prawdziwą kompozycją. Ale należy zauważyć, że najważniejszym punktem domu lub mieszkania może być tylko właściwie dobrany kominek.

Zalety klasycznego modelu kominka

Możemy zdecydować się na model wbudowany w ścianę. Aby zainstalować taki luksusowy element, potrzeba wystarczająco dużo miejsca i czasu. Uciążliwy klasyczny projekt składa się z części głównej, która ukrywa komin i niszę. Ale warto, ponieważ model ten zamieni się w przytulne gniazdo nawet w najprostszym salonie. Poza tym, wbudowany kominek jest w stanie nie tylko cieszyć wyglądem, ale również spełniać funkcje praktyczne, czyli ogrzewać nie jedno, ale kilka pomieszczeń jednocześnie.

Czym jest kominek trójstronny?

Jest to klasyczny projekt z bocznymi ścianami, które składają się z solidnych potrójnych szyb. Najczęściej ten kominek zapewnia dobry widok na ogień ze wszystkich stron. Zamontowany jest on w specjalnej ścianie podwieszanej, która może służyć jako rodzaj pomieszczenia strefowego. Jako paliwo wykorzystywane jest drewno, gaz lub bioetanol. Główne zalety tego rodzaju kominka to jednolite ogrzewanie pomieszczeń, bezpieczeństwo i możliwość regulacji tego procesu. Uzupełni on doskonale salon w stylu klasycznym lub wiktoriańskim.

Czym jest tzw. fałszywy kominek?

Często nazywany jest dekoracyjnym kominkiem. Fałszywy kominek zawsze wygląda harmonijnie w każdym rogu pomieszczenia, ponieważ możliwe jest wybranie najbardziej zróżnicowanych kolorów i form. Wspaniałą imitacją ognia może być piękna świeca lub kominek elektryczny, który zostanie zbudowany wewnątrz projektu. Jest to jeden z najbardziej przystępnych cenowo i bezpiecznych wariantów kominków, ale jego wygląd zaskakuje wyrafinowaniem i zwięzłością. Dekoracyjne kominki doskonale wpasują się w atmosferę każdego typu salonu.

Czym jest kominek wiszący?

Ten typ dekoracji pozwoli zaoszczędzić czas i miejsce na instalację. Jest to konstrukcja, która wymaga jedynie gniazdka elektrycznego. Kominek ścienny jest zazwyczaj wykonany z metalu lub szkła. Istnieje możliwość wyboru kominka wiszącego jako biokominka, modelu elektrycznego lub fałszywego. Ma estetyczny wygląd i słynie z łatwej konserwacji. Kominek wiszący będzie prawdziwą atrakcją dla małego salonu w stylu modernistycznym, minimalistycznym, klasycznym lub pop-artu.

Kominek elektryczny w salonie?

Taki kominek jest łatwy w montażu i nie stwarza żadnych szczególnych trudności w obsłudze. Przedmiotem dekoracji są elementy plastikowe i kawałki specjalnego materiału włókienniczego (jakościowo imitującego płomień). Służy jako źródło światła, które tworzy wygląd palącego się drewna. Kolejną innowacją jest możliwość ustawienia dźwięku, który będzie imitował płomień. Taki kominek nie jest gorszy od prawdziwego. Pokaże wspaniały smak właścicieli i zachwyci oko podczas zimy.

Jeżeli szukasz kominka, sprawdź asortyment na stronie https://www.szalonymax.pl/ – sklep internetowy Szalony Max