Naucz się kilku sposobów na poprawę pamięci

Pamięć można zdefiniować po prostu jako zdolność osoby do przechowywania, przechowywania i przywoływania informacji, takich jak osobiste doświadczenia.

Oczywiście pamięć może być łatwa do zrozumienia, ale nie jest łatwo zapamiętać wszystko. Niektóre osoby mają problemy z pamięcią, a wskazówki zawarte w tym artykule mogą pomóc Ci je zapamiętać.Zwróć szczególną uwagę na to, co chcesz zapamiętać, aby upewnić się, że informacje zostały zachowane w Twojej pamięci długotrwałej. Rozproszenia, takie jak muzyka i telewizja, uniemożliwiają poświęcenie wymaganej ilości uwagi materiałowi. Brak koncentracji spowoduje utratę informacji i niezapisanie ich w pamięci.Jedną z metod, których możesz użyć, aby pomóc w zapisaniu rzeczy w pamięci, jest użycie urządzeń mnemonicznych. Urządzenie mnemoniczne to prosta technika ułatwiająca przywoływanie informacji, które próbujesz zapamiętać. Możesz stworzyć rymowankę, żart lub żart, które pomogą Ci zapamiętać jakąś informację. Przykładem popularnego mnemonika jest „1492 Columbus popłynął błękitem oceanu”. Możesz użyć tego samego schematu rymowania, aby pomóc Ci zapamiętać konkretną datę lub termin.Twój mózg jest jak mięsień; musisz to wypracować, aby zachować dobrą pamięć. Szereg badań naukowych pokazuje, że układanie puzzli i gier sprawia, że ​​mózg działa dobrze, gdy nastaje starość.Najprostszym sposobem na poprawę pamięci jest dobry sen! Czasami nasze napięte harmonogramy sprawiają, że wydaje się, że ograniczenie kilku godzin snu to jedyny sposób na produktywność, ale mózg potrzebuje odpoczynku, aby funkcjonować jak najlepiej. Spanie jest również wtedy, gdy mózg przetwarza i przechowuje wspomnienia z tamtego dnia.Aby lepiej zapamiętać imiona, powtórz imię osoby po wprowadzeniu i spróbuj wymyślić coś o tej osobie, co może pomóc ci zapamiętać jej imię. Jeśli spotkasz Boba, który wspomina, że ​​lubi łowić ryby, możesz na przykład skojarzyć jego imię z bobberem, takim jak te używane na żyłce wędkarskiej.Aby zachować pamięć w doskonałym stanie, regularnie ćwicz jej używanie. Jeśli nie użyjesz swojej pamięci, z czasem będzie ona coraz słabsza. Najlepszym sposobem na utrzymanie jej w formie jest regularne rzucanie jej wyzwania w codziennym życiu. Naucz się kilku sposobów na poprawę pamięci

Może to być coś tak prostego, jak układanie krzyżówki lub tak złożone, jak próba zapamiętania imion wszystkich członków rodziny pajęczaków.

Po prostu znajdź zabawne sposoby na sprawdzanie i sprawdzanie swojej pamięci każdego dnia.Poprawa pamięci może być czymś tak prostym, jak bieganie lub jazda na rowerze. Ostatnie badania wykazały, że ćwiczenia aerobowe mogą w rzeczywistości powodować rozwój nowych neuronów w hipokampie mózgu, który jest uważany za centrum przechowywania pamięci w mózgu.Ostrożnie skup się na tym, co próbujesz zapamiętać. Jest to szczególnie ważne, gdy się uczysz. Nigdy nie próbuj wielozadaniowości. Wyłącz telewizor, wyłącz radio. Po prostu skup się na tym, co musisz zapamiętać i na wiedzy, którą musisz zachować. Wiele rzeczy może cię rozpraszać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.Zwracaj uwagę na otoczenie i żyj chwilą. Im więcej uwagi poświęcisz temu, co dzieje się wokół ciebie, tym większe prawdopodobieństwo, że zapamiętasz to później. Nie będziesz w stanie zapamiętać rzeczy, których nigdy nie doświadczyłeś. Staraj się nie rozwodzić nad przeszłością lub przyszłością podczas tworzenia nowych wspomnień.Zapominanie o pewnych rzeczach jest naturalne. Nie ma możliwości zachowania każdej informacji i odzyskania jej na żądanie. Jednak przestrzeganie wskazówek zawartych w tym artykule pomoże ci stać się bardziej biegłym w zapamiętywaniu i zapamiętywaniu informacji, których się nauczyłeś. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby uzyskać świetną pamięć.