Nie stresuj się i znajdź sobie relaksujący masaż

Wiele osób codziennie czuje się zestresowanych, przygnębionych i niespokojnych, ale nie są pewni, co zrobić, aby złagodzić te objawy.

Bardzo skuteczną formą leczenia jest masaż. Wykwalifikowana masażystka może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym i optymistycznym w ciągu zaledwie kilku minut. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.Zmień swoje nastawienie do masażu. Zamiast myśleć o nim jako o luksusie, pomyśl o masażu jako o terapeutycznym podejściu do zdrowia. Badania pokazują, że masaż może obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, a także złagodzić objawy astmy u dzieci. Dodatkowo, te napięciowe bóle głowy nie są w stanie sprostać rękom wykwalifikowanego masażysty.Reguluj swój oddech podczas masażu. Często zdarza się, że podczas masażu odczuwasz niepokój lub niepokój, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz je otrzymywać. Pamiętaj, że jesteś w bezpiecznym środowisku i masz do czynienia z profesjonalistą. Nie będziesz w stanie się zrelaksować, jeśli Twój oddech nie będzie normalny.Masaż stóp może być stosowany nie tylko na zmęczone, obolałe stopy. Możesz wyszukiwać w Internecie i znaleźć mapy stóp, które pokazują, który obszar stopy można masować, aby doświadczyć ulgi w niezliczonych objawach w całym ciele. Na przykład wiadomo, że naciskanie na duży palec u nogi łagodzi ból i ucisk zatok.Jeśli cierpisz na ciśnienie zatok, skorzystaj z masażu. Prosty i szybki masaż pod linią brwiową może pomóc oczyścić zatoki i znacznie ułatwić oddychanie. Nie stresuj się i znajdź sobie relaksujący masaż

Po prostu delikatnie masuj palcami oczy i grzbiet nosa.

Zajmuje to tylko kilka minut i może przynieść wiele ulgi.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Nie chcesz lekceważyć mocy dobrego masażu karku. Wiele osób nosi napięcie w mięśniach szyi. Ten obszar jest łatwy do masażu i może przynieść ogromne korzyści. Użyj balsamu i rąk do masowania szyi i ramion.Aby wykonać masaż ciążowy, połóż przyszłą mamę na boku i delikatnie pomasuj jej plecy okrężnymi ruchami. Masaż ciążowy jest szczególnie korzystny w trzecim trymestrze ciąży, kiedy ciężar dziecka powoduje ucisk w dolnej części pleców i pośladkach przyszłej matki.Kiedy skończysz dawać lub robić masaż, postaraj się dać swojemu ciału co najmniej 10 minut na regenerację. Ponieważ nie jest to coś, co robisz codziennie, nie będziesz chciał wyjść zaraz po zakończeniu. Ważne jest, aby utrzymać regularny przepływ krwi przed ponownym podjęciem normalnych czynności poprzez krótki okres odpoczynku.Jeśli lubisz ćwiczyć, powinieneś spróbować masować mięśnie przed i po ćwiczeniach. Powinieneś okładać mięśnie pięściami, aby poprawić krążenie przed treningiem i delikatnie masować mięśnie po treningu, aby przyspieszyć proces regeneracji. Upewnij się, że rozciągasz się po masażu.Za każdym razem, gdy robisz komuś masaż, powinieneś upewnić się, że twoje ręce uważnie czytają ciało osoby badanej. Używaj na przemian palców i dłoni. Jeśli dotrzesz do obszarów kostnych, użyj dłoni z ograniczonym naciskiem, aby powstrzymać ból. Jeśli obszary są krzywe, palce są świetnym narzędziem do masowania wszelkich załamań.Masaż może zapewnić wiele korzyści zdrowotnych, nie tylko uczucie relaksu. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś lepiej zrozumieć wiele sposobów, w jakie relaksujący masaż może poprawić Twoje życie. Nie odkładaj tego dłużej! Idź od razu na masaż!