Pomysły, które tworzą ładne zdjęcia bez względu na Twoje umiejętności!

Wiele osób nazwałoby fotografię osobistym hobby, ale wielu z nich może nie znać tajników robienia najlepszego zdjęcia.

Podobnie jak w przypadku każdego innego hobby, jeśli chcesz uzyskać najlepsze ujęcia, musisz być wyedukowany w zakresie właściwego sposobu robienia zdjęć. Ten artykuł zawiera szereg wskazówek dotyczących fotografii, które pomogą Ci to zrobić.Zwróć uwagę na swoje światło. Oświetlenie na zdjęciu może poprawić ostrość obiektu lub zmienić nastrój zdjęcia. Różne ustawienia oświetlenia spowodują bardzo różne zdjęcia. Unikaj ostrego, bezpośredniego światła na twarzy fotografowanej osoby, ponieważ zazwyczaj powoduje to zeza.Jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, spróbuj uchwycić ruch w ujęciu. Niezależnie od tego, czy jest to wiatr wiejący w drzewa, czy fala uderzająca o brzeg, uchwycenie tego ruchu może dodać dodatkową warstwę głębi do zdjęcia. Jeśli zamierzasz uchwycić ruch, upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony czas otwarcia migawki.Oświetlenie numer jeden, którego należy unikać w fotografii, to użycie wbudowanej lampy błyskowej aparatu. Korzystanie z ustawienia lampy błyskowej w aparacie faktycznie tworzy przerażające czerwone oczy i sprawia, że ​​​​obiektowie wydają się bezkształtnymi plamami cienia. Używaj tego ustawienia tylko w nagłych wypadkach, jeśli nie masz innego wyboru.„S” oznacza czas otwarcia migawki. Używaj krótkich czasów otwarcia migawki, aby uzyskać ostre zdjęcia podczas fotografowania poruszających się obiektów. Ustaw większą szybkość migawki, aby uzyskać bardziej eksperymentalny obraz. Jest to fajna funkcja, której można użyć podczas robienia zdjęć fajerwerków lub tylnych świateł samochodu. Jest to łatwy sposób na uzyskanie artystycznych cech na swoich zdjęciach.Zachowaj ostrożność podczas fotografowania z wysoką czułością ISO. Pomysły, które tworzą ładne zdjęcia bez względu na Twoje umiejętności!

Umożliwi robienie zdjęć przy słabym oświetleniu, ale otwiera drzwi do zaszumionych zdjęć, które mogą wyglądać na ziarniste.

W idealnej sytuacji należy ustawić niską czułość ISO lub nieznacznie ją zwiększyć, aby uchwycić zdjęcia przy słabym oświetleniu.Ważną częścią fotografii jest upewnienie się, że widz skupia się na temacie. Prostym sposobem na wyróżnienie tematu jest użycie linii wiodących. Linie wiodące zwracają uwagę widza na temat zdjęcia i podkreślają głębię. Przykładami obiektów wykorzystywanych do formowania linii wiodących są drogi, ogrodzenia, rzeki i wiele innych.Zbliż się podczas robienia zdjęć. Zwłaszcza, gdy robisz serię ujęć, z których wybierzesz najlepsze, wejdź tam. Im lepiej scena wypełnia kadr, tym lepszy będzie ogólny obraz. Zrób kilka ujęć, aby uzyskać najładniejszy możliwy strzał.Pozycjonowanie obiektu może zadecydować o różnicy między dobrym zdjęciem a świetnym zdjęciem. Obiekt rzadko powinien znajdować się w środku zdjęcia. Podczas robienia zdjęcia spróbuj umieścić obiekt w górnej lub dolnej trzeciej części obrazu. Ten efekt działa najlepiej, gdy w oddali znajduje się horyzont.Nie przestawaj robić zdjęć w plenerze, gdy słońce zaczyna zachodzić. Istnieje wiele możliwości, aby kontynuować, zwłaszcza jeśli masz dostępny statyw do użytku z aparatem. Ten sprzęt pozwala na świetne ujęcia przy słabym oświetleniu, bez względu na to, czy słońce jest wysoko, czy nie.Jak stwierdzono na początku tego artykułu, różnica między fotografią a dobrą fotografią jest kwestią edukacji. Jeśli znasz właściwy sposób robienia zdjęć, masz większe szanse na zrobienie zdjęć, których naprawdę chcesz. Zastosuj się do rad z tego artykułu, a będziesz na dobrej drodze do zrobienia zdjęć, o których zawsze marzyłeś.