Przegląd kalendarzy reklamowych – ich rodzaje oraz charakterystyka

Kalendarz to jeden z najbardziej popularnych gadżetów reklamowych. Chętnie korzystają z niego firmy w różnych branżach. Są bowiem nie tylko formą reklamy naszej firmy ale również sposobem na utrzymanie i utrwalenie więzi z klientem. Większość z nas lubi otrzymywać prezenty, a kalendarze reklamowe 2021 są ich doskonałym przykładem. W dzisiejszym artykule przedstawimy i opiszemy kilka najpopularniejszych typów kalendarzy reklamowych. Koniecznie przeczytaj do końca.

Kalendarz trójdzielny

Opis: Kalendarz trójdzielny składa się z główki, trzech kalendariów oraz stopki. Główka i stopka to miejsca, w których możemy umieścić swoje logo oraz reklamę. Cały obszar kalendarza (poza kalendariami) możemy zazwyczaj w dowolny sposób modyfikować według własnej wizji.

Główna zaleta: Kalendarz trójdzielny fantastycznie prezentuje się na ścianach i przykuwa uwagę potencjalnych klientów. Atrakcyjny design oraz kolorystyka dodaje charakteru pomieszczeniu, w którym się znajduje.

Kalendarz jednodzielny

Opis: Kalendarz jednodzielny podobnie jak kalendarz trójdzielny, posiada główkę oraz stopkę. Główna różnica między tymi dwoma typami kalendarzy polega na ilości kalendariów. Kalendarz jednodzielny jak sama nazwa wskazuje, posiada jedno kalendarium. To przekłada się mniejsze wymiary, a konkretnie mniejszą długość kalendarza.

Główna zaleta: Kalendarz jednodzielny idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy mamy do czynienia z nieco mniejszą powierzchnię na ścianie.

Kalendarz piramidka

Opis: Kalendarz piramidka służy zazwyczaj jako ozdoba stolików i biurek pracowników.

Główna zaleta: Kalendarz piramidka cechuje się dużą prostotą i praktycznością. Można z łatwością znaleźć dla niego miejsce.

Kalendarz książkowy

Opis: Kalendarz książkowy składa się zazwyczaj z indywidualnej okładki oraz przestrzeni na zapiski. Najczęściej posiada on tyle stron ile mamy dni w roku. Dodatkowo znajdziemy w nim liczne przydatne informacje takie jak numeracja dni i tygodni, wschody i zachody słońca, mapki, tablice i wiele więcej.

Główna zaleta: Kalendarz książkowy to doskonały sposób na organizowanie sobie czasu oraz tworzenie notatek. Jego podręczna forma sprawia, że możemy mieć go cały czas przy sobie.