Stroje kąpielowe – niezbędni towarzysze letnich przygód

Wakacje to sezon wyjazdów do letnich kurortów i szukania odpoczynku w pobliżu wody. I właśnie wtedy na liście niezbędnych rzeczy, które trzeba mieć przy sobie podczas takiego relaksu, pojawia się kostium kąpielowy. Zdobycie wygodnego, praktycznego i ładnego stroju do pływania to zadanie, które regularnie wyznaczają sobie panie planujące urlop na plaży albo regularne wizyty na lokalnym basenie. Tymczasem inwencja i pomysłowość producentów tego rodzaju odzieży jest tak duża, że to zadanie może się nieco przedłużyć.

Jednoczęściowy, dwuczęściowy, mniej lub bardziej wycięty – panie, które szukają sobie kostiumu na letnie wojaże albo aktywny odpoczynek, mają naprawdę spory wybór. Każda z nich może zdecydować, które walory stroju są dla niej najważniejsze. W każdej linii poszczególne modele też oczywiście różnią się między sobą, na przykład użytym wzornictwem – dlatego wybranie stylu stroju kąpielowego to dopiero pierwszy dobry krok w stronę udanych zakupów. Ale bardzo ważny.

Stroje kąpielowe (zobacz: https://www.asport.pl/k/284/stroje-kapielowe/) mogą mieć różne kolory – ale podczas dokonywania wyboru, wcześniej warto zwrócić uwagę na fason, bo głównie on decyduje o poczuciu komfortu. Wycięcia w okolicach bioder i ramion, linie na dekolcie i plecach, niewątpliwie decydują o tym, jak prezentuje się kobieca sylwetka. Ale decydując się na konkretny fason, trzeba przeanalizować to, jakie plany ma się względem tego konkretnego stroju – i czy model kostiumu będzie dobrze odpowiadał tym zamiarom.

Nie zapomnij spojrzeć na metkę!

Wszystkie szczegółowe pytania, które trzeba sobie zadać podczas wybierania tego właściwego stroju kąpielowego, są ważne – jeśli zakupy mają się zakończyć poczuciem satysfakcji, a później zadowoleniem podczas wizyty na basenie czy w letnim kurorcie. Jednak jest jeszcze jedno bardzo ważne pytanie, które trzeba zadawać w każdej sytuacji – i dotyczy ono tego, z jakiego materiału wykonano kostium. To jasne, że powinien to być elastyczny materiał, który nie krępuje ruchów, ale współgra z nimi i pozwala się swobodnie poruszać. I warto pamiętać, że ta elastyczność nie musi oznaczać tego, że trzeba koniecznie założyć strój wykonany wyłącznie z tworzywa sztucznego. W

Wielu producentów pamięta o tym, żeby w tworzonej dzianinie umieszczać i takie włókna, które pozwalają oddychać okrytej nimi skórze. Ale to nie wszystko – jeśli kostium ma służyć na basenie, trzeba wybrać tkaninę odporną na chlor, jeśli ma posłużyć na otwartej przestrzeni letniego kurortu, dzianina powinna chronić przed promieniowaniem UV. Wiadomości zakodowane na metce są bardzo ważne.