Co warto uwzględnić w zdrowej diecie?

Kiedy decydujemy się na dietę powinniśmy znać podstawowe zasady odżywiania, odpowiednia dieta musi być odpowiednio zbilansowana.

Trzeba jednak wiedzieć jak na nasz organizm będą wpływały różne składniki. Oczywiście dobrym pomysłem będzie wyeliminowanie z naszej diety tłuszczów i cukrów. Jednak nie każdy tłuszcz będzie zły, tłuszcze zawarte w rybach Omega-3 i Omega-6, zwane również niezbędnymi tłuszczami lub kwasami tłuszczowymi, są wykorzystywane do produkcji prostaglandyn. To rodzaj hormonu, który sprawia, że organizm działa prawidłowo. Owoce morza i orzechy włoskie są idealnymi źródłami tłuszczów omega lub alternatywnie olej lniany i olej z wątroby dorsza mogą być stosowane jako zdrowe suplementy diety. Organizm potrzebuje również tłuszczów nasyconych, które znajdują się w żywności, takiej jak oliwki, zboża i awokado. Dietetycy zalecają, aby nie rezygnować całkowicie z tłuszczów. Zatem część codziennej diety powinna składać się z takich nienasyconych tłuszczów. Woda jest niezbędna do zachowania zdrowia i kondycji, szczególnie kiedy uprawiamy sport, wówczas musimy się dobrze nawadniać.

Podczas ćwiczeń należy również zwiększyć spożycie wody, także po treningu uzupełnić zapas wody.

Osoby które trenują i uprawiają sport powinny spożywać bardziej treściwe posiłki niż osoby które prowadzą niewymagający ruchu tryb życia. Kiedy jesteśmy na diecie możemy potrzebować przykładowo 1500 kalorii dziennie. Aby dieta była zdrowa musi być dobrze przygotowana. Z pomocą może przyjść dietetyk, który pomoże nam w ułożeniu prawidłowej diety. Można także zamówić jedzenie z dowozem, obecnie formy gastronomiczne oferują zdrowe usługi cateringowe. Mogą dowieźć nam zdrowe posiłki w pudełkach. Zatem odpowiedzią na brak czasu może być dla nas catering Poznań. Obecnie na stronie internetowe firmy cateringowej możemy zapoznać się z ofertą i dobrać cały plan żywieniowy. Może być to bardzo popularna ostatnio dieta pudełkowa, czyli plan żywieniowy na cały tydzień który zostanie dostarczony do naszego domu.