Przydatne wskazówki dla każdego, kto potrzebuje ubezpieczenia samochodowego

Prowadzenie pojazdu bez odpowiedniego ubezpieczenia jest nie tylko nielegalne, ale także niebezpieczne.

Ten artykuł został napisany, aby pomóc Ci pewnie uzyskać ochronę, która jest wymagana przez prawo i która chroni Cię w razie wypadku. Przeczytaj każdą wskazówkę, aby dowiedzieć się o ubezpieczeniach samochodowych.Kiedy masz ubezpieczenie samochodu, chcesz zrobić wszystko, aby utrzymać niskie składki. Coś, co możesz zrobić, to upewnić się, że otrzymasz wszystkie zniżki, które możesz uzyskać. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to np. czy Twój samochód ma alarm, ile ma poduszek powietrznych? Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje również zniżkę, jeśli weźmiesz udział w kursie jazdy defensywnej.Jeśli masz innych kierowców objętych polisą ubezpieczeniową, usuń ich, aby uzyskać lepszą ofertę. Większość firm ubezpieczeniowych ma klauzulę „gościa”, co oznacza, że ​​od czasu do czasu możesz pozwolić komuś prowadzić Twój samochód i zostać objętym ubezpieczeniem, o ile ma Twoją zgodę. Jeśli twój współlokator jeździ twoim samochodem tylko dwa razy w miesiącu, nie ma powodu, żeby tam był!Zrób matematykę przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie, aby sprawdzić, czy warto. Firmy ubezpieczeniowe uwielbiają podnosić stawki kierowców, którzy zgłaszają roszczenia, taka jest natura branży. Unikaj roszczeń, które nie przyniosą Ci zwrotu pieniędzy. Jeśli składasz wniosek o odszkodowanie za dwieście dolarów, czy naprawdę jest to warte dodatkowych składek, które zapłacisz w przyszłości?Nie kupuj samochodu przed ustaleniem, ile będzie cię kosztować jego ubezpieczenie. Jakże rozczarowujące będzie, jeśli kupisz samochód, który kochasz i stwierdzisz, że ubezpieczenie będzie kosztować więcej, aby zapłacić za sam pojazd.Trzymanie się przez lata tej samej firmy ubezpieczeniowej może nie być dobrą rzeczą. Być może obniżą twoje ubezpieczenie, jeśli jesteś klientem na całe życie, ale inna firma może mieć jeszcze lepszą ofertę. Przydatne wskazówki dla każdego, kto potrzebuje ubezpieczenia samochodowego

Twoja sytuacja jako kierowcy ulegnie zmianie i możesz nawet dostać nowy pojazd: firma ubezpieczeniowa, która wcześniej była zbyt droga, może później stać się najlepszą alternatywą.Upewnij się, że otrzymujesz wszystkie dostępne rabaty.

Jeśli masz inne ubezpieczenie, takie jak ubezpieczenie domu lub polisa parasolowa, możesz kwalifikować się do zniżki na tej podstawie. Możesz również otrzymać zniżkę, jeśli masz ponad 25 lat, jesteś żonaty lub studentem college’u.Czy w przypadku ubezpieczenia samochodu lepiej mieć polisę z call center, czy z lokalnym biurem? Miło jest rozmawiać twarzą w twarz z agentem, ale może on mieć interes w udzieleniu większego pokrycia, niż faktycznie potrzebujesz – ponieważ osobiście z tego korzysta.Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na stawki ubezpieczenia samochodu. Trzy kluczowe czynniki przy ustalaniu stawek ubezpieczenia samochodu to wiek, płeć i faktyczna historia prowadzenia pojazdu. Wyższe stawki otrzymują mniej doświadczeni kierowcy i ogólnie mężczyźni. Każdy bilet, który odbiera punkty z Twojej licencji, spowoduje również podwyżkę.Twoje ubezpieczenie samochodu może zapewnić ochronę wynajmu samochodu w razie wypadku. Powinieneś zastanowić się nad tym ubezpieczeniem i zdecydować, czy naprawdę musisz za niego zapłacić. Nie tylko rzadko korzysta się z zakresu wynajmu, ale zwykle dostępne są inne opcje wynajmu samochodu, takie jak zniżki wydane przez firmę obsługującą karty kredytowe.Prowadź swój samochód mając pewność, że masz ubezpieczenie wymagane przez prawo, które pomoże Ci w razie wypadku. Poczujesz się znacznie lepiej, gdy będziesz wiedział, że masz odpowiednie ubezpieczenie, które chroni Cię przed prawem i wypadkami.