Meble, których nie powinno zabraknąć w Twojej sypialni

Meble do sypialni odgrywają ważną rolę w Twoim poziomie komfortu, dlatego też powinieneś je wybierać mądrze. Tym bardziej jeśli masz do czynienia z sypialnią o małych wymiarach. Kluczem do sukcesu będzie w takim przypadku znalezienie mebli, które zajmują jak najmniej miejsca na podłodze. Sypialnia to miejsce, w którym przechowujesz ubrania, przygotowujesz się do zasypiania i relaksujesz po długim dniu. Istnieje kilka unikalnych pomysłów na meble do sypialni, które pomogą Ci zmaksymalizować powierzchnię podłogi, zapewniając jednocześnie spokojny sen. Oto kilka sugestii:

 

Meble, których nie powinno zabraknąć w Twojej sypialni

Szafa przesuwana

 

Prostym i wygodnym rozwiązaniem jest zakup szafy przesuwanej. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów projektów takich szaf, co dodatkowo ułatwia nam wybór. Do małych sypialni idealna będzie szafa z lustrem, która dodatkowo sprawi wizualne wrażenie większej przestrzeni.

 

Regały i półki wiszące

 

Wiszące półki można znaleźć w każdym sklepie meblowym i są świetnym sposobem na uporządkowanie lżejszych rzeczy (jak np. książki). Takie rozwiązanie nadaje również pomieszczeniu nieco więcej uroku. Pomieszczenie staje się w ten sposób bardziej ciekawsze no i rzecz jasna funkcjonalne. Półki ścienne można również wykorzystać do umieszczenia różnych dodatków, doniczek z kwiatami oraz przedmiotów ozdobnych.

 

Meble z szufladami

 

Szuflady to najlepszy sposób na przechowywanie praktycznie każdego rodzaju rzeczy. Można w nich przechowywać wszystko to, czego nie umiemy uporządkować w inny sposób. W takich pomieszczeniach jak sypialnia czy łazienka, jest to bardzo przydatne.

 

Wybór odpowiedniej komody

 

Jeśli masz jeszcze wystarczająco miejsca na podłodze, rozważ zakup komody stojącej. Czarna komoda daje możliwość wykorzystania powierzchni podłogi do przechowywania odzieży zamiast wieszania jej na drzwiach szafy. Oprócz tego, że ma więcej miejsca, komoda może być również ciekawą ozdobą Twojej sypialni, zwłaszcza jeśli pasuje do koloru ścian i pozostałych mebli. W rzeczywistości wiele współczesnych komód stojących na podłodze jest zaprojektowanych tak, aby pasowały do kolorów pościeli, wykładzin oraz innych mebli.