Jaką umywalkę do łazienki wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy remontujący.

W gąszczu wielu ofert umywalek łazienkowych nie jedna osoba może zwyczajnie się pogubić.

Dlatego warto tez przyjrzeć się obecnej ofercie sklepów budowlanych na spokojnie, siedząc przed swoim własnym komputerem. Sprawdźmy więc jakie są obecnie dostępne rodzaje umywalek, z czego są zrobione, a także które najczęściej są wybierane przez klientów.
Oczywiście na pierwszy rzut idą umywalki ceramiczne, które na szczęście powoli odchodzą do lamusa, przede wszystkim ze względu na swoją małą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy niewielkie uderzenie twardym przedmiotem by ceramiczna umywalka poddała się. Obecnie najpopularniejsze są umywalki konglomeratowe, a mówiąc potocznie umywalki granitowe. Technologia ich wykonania, a przede wszystkim skład sprawia, że ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jest niezwykle wysoka. Jaką umywalkę do łazienki wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy remontujący.

Osiemdziesiąt procent piasków kwarcowych zmieszanych z odpowiednimi żywicami, a następnie odlane w specjalnej formie – taka technologia produkcji sprawia, że tego rodzaju umywalki zyskały niespotykaną wcześniej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania.

Ponadto warto też wspomnieć, że kolorystyka umywalek granitowych jest naprawdę bardzo szeroka, dominacja białego koloru umywalek ceramicznych odchodzi już do lamusa. Od czarnego, poprzez odcienie szarości, różne kolory beżu, aż po białe matowe wykończenia – to właśnie gama kolorystyczna umywalek granitowych. Oprócz tego warto wspomnieć, ze umywalki łazienkowe mogą być wiszące, stojące, podblatowe, wpuszczane lub nablatowe. To jaki typ wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszej wizji wykończenia łazienki. Umywalki nablatowe to dość ciekawe rozwiązanie przy którym musimy zadbać jedynie o otwór w blacie na odpływ umywalki. Ten typ umywalek wygląda bardzo nowocześnie, a także elegancko, na pewno zachwyci nie jednego klienta. umywalki nablatowe wykonane z granitu są coraz częściej wybierane przez wszystkich klientów sklepów budowlanych.