Odkryj Japonię, kraj parków, świątyń i zabytków

Japonia jest wyjątkowym miejscem, które każdy powinien odwiedzić. Od futurystycznych drapaczy chmur, spokojnych lasów bambusowych i arkad neonowych po historyczne świątynie i przepiękne ogrody, takiej mieszanki atrakcji nie ma nigdzie indziej na świecie.

Jedzenie jest niesamowite i egzotyczne dla przeciętnego europejczyka, ludzie są bardzo uprzejmi i mają jeden z najbardziej wydajnych systemów transportu publicznego na świecie. Japonia ma tak wiele do zaoferowania, że nie wiadomo od czego zacząć zwiedzanie. Przed podróżą do Japonii zaleca się zakup Japan Rail Pass, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i łatwo jest wsiadać i wysiadać z pociągów w całym kraju. Jeśli masz czas tylko na jedno miejsce docelowe w Japonii, wybierz Kioto. To tradycyjna Japonia, jak to sobie wyobrażałeś, czyli gejsza w kolorowych kimonach wyłaniająca się z drewnianych herbaciarni, lasy bambusowe, świątynie ze złota i srebra i szkarłatu, klimatyczne ogrody Zen, misterne uczty podawane na lakierowanych talerzach, pełne wdzięku ceremonie parzenia herbaty i rynki pełne intrygujących, ale niemożliwych do zidentyfikowania składników. Betonowe wieżowce w centrum Kioto mogą być rozczarowujące, więc udaj się w kierunku gór do okolicznych dzielnic, gdzie znajdziesz wąskie kamienne uliczki, stare drewniane domy, mnichów w powiewnych szatach oraz odgłosy śpiewu i gongów z wielu świątyni.

Gion to miejsce, w którym można spotkać gejszę, Higashiyama ma wiele pięknych świątyń do odkrycia, a Arashiyama, na zachodnich wzgórzach, jest jedną z najbardziej tradycyjnych dzielnic i domem dla gajów bambusowych, dziwacznych świątyń i małp. Przy tak wielu rzeczach do zobaczenia upewnij się, że poświęcisz jak najwięcej czasu na zwiedzanie i wędrówki. Warto również dowiedzieć się, ile kosztuje wycieczka do japonii. Kioto jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Japonii, więc staraj się odwiedzać popularne świątynie wcześnie rano, gdy jeszcze nie robi się tłoczno. Góra Fuji znajduje się na liście miejsc do odwiedzenia w Japonii, ale ten obowiązkowy punkt orientacyjny może być dość nieuchwytny i często jest przesłonięty przez chmury.