Znalezienie dobrego prawnika nie jest tak trudne, jak myślisz

Ważne jest, aby dopasować wybranego adwokata do swojej sytuacji prawnej. Jeśli chcesz się rozwieść polubownie, nie zatrudniaj adwokata, który tylko eskaluje konflikt między tobą a małżonkiem.

Z drugiej strony, jeśli twój małżonek stwarza problemy i walczysz w sądzie o opiekę nad dziećmi, alimenty czy sprawiedliwy podział majątku, musisz zatrudnić prawnika, który poradzi sobie z tym poziomem konfliktu. Jeśli masz krótkie małżeństwo, nie masz dzieci, nie dzielisz nieruchomości, zatrudnienie dużej firmy prawniczej może być przesadą. Zapłacisz im dużo pieniędzy, ale możesz zatrudnić dobrego prawnika, który obciąży cię znacznie niższym kosztem. Absolutnie najlepszym sposobem na znalezienie dobrego adwokata od rozwodów zawsze będzie zasięgnięcie opinii rodziny i znajomych. Jeśli znasz kogoś, kto rozwodził się w ciągu ostatnich kilku lat i był zadowolony ze swojego prawnika, uzyskaj nazwisko tego prawnika. Prawnicy się znają, więc jeśli twój sąsiad, który jest prawnikiem od nieruchomości, może doprowadzić cię do doskonałego prawnika od rozwodów. Witryna internetowa prawnika powinna ci powiedzieć, czym się zajmuje i jaki jest jego zakres działania, dlatego przeglądanie internetu w poszukiwaniu odpowiedniego adwokata również jest wskazane.

Pamiętaj również, że chcesz uzyskać adwokata, który ma doświadczenie w konkretnym sprawie, która ciebie dotyczy i trzeba poszukać takiego, który się taką dziedziną zajmuje. Odwiedzanie dwóch lub trzech różnych kancelarii prawniczych i ciągłe opowiadanie historii może być męczące. Kuszące jest po prostu zatrudnienie pierwszego prawnika, którego spotkasz. Oprzyj się jednak pokusie i poświęć czas na spotkanie co najmniej dwóch różnych prawników, aby dokonać właściwego wyboru. Różni prawnicy mają różne perspektywy. Możesz uzyskać dwa bardzo różne poglądy na temat tego, jak postępować ze swoją sprawą. Następnie możesz pomyśleć o tym, co powiedział każdy adwokat i wybrać adwokata, który stosuje preferowane przez ciebie podejście. Na świecie jest wielu prawników zajmujących się rozwodami czy innymi sprawami z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego, przykładowo prawnik Piaseczno. Poszukaj osoby, która zapewni Ci komfort, poczucie bezpieczeństwa, i której możesz zaufać.