Kwiaty do bukietu

Każda kobieta ma przyjemność otrzymywać bukiety, ponadto nie ma znaczenia, czy ta kompozycja jest designerska, czy wykonana własnymi rękami. Kwiaty można podawać z dowolnego powodu i bez niego. Nie tylko profesjonalne kwiaciarnie mogą robić piękne bukiety, ale także każda osoba, która ma zmysł smaku. Istnieje wiele rodzajów kwiatów, które możesz wyhodować w ogrodzie, a następnie stworzyć z nich wspaniałe kompozycje.

Wybór podstawy jest bardzo ważny. Jeśli znasz nazwę kwiatu, który ludzie lubią, to nie ma problemu, zrób z nich kwiaty do bukietu. W innych przypadkach, na oficjalne uroczystości, kolory czerwony i biały są najlepsze, a dla bliskich przyjaciół możesz zrobić coś bardziej żywego.

Lisianthus to interesująca odmiana róż. Tworząc bukiet, pamiętaj, że wiele kwiatów nie łączy się ze sobą. Wynika to z faktu, że niektóre z nich emitują toksyny, z których inne kwiaty więdną szybciej. Tak więc nie można umieścić w jednym składzie żonkili, goździków, tulipanów, lilii, orchidei i konwalii.

Aby kwiaty cieszyły oko dłużej, nie można ich ciąć nożyczkami; lepiej jest użyć noża lub sekatora.

Kompozycja musi mieć nieparzystą liczbę kolorów.

Przed rozpoczęciem montażu zdecyduj, jaki będzie kształt bukietu, może to być piłka, kaskada, zmontowany z jednej strony lub chaotyczny. Ponadto kulisty kształt jest bardziej odpowiedni dla kobiet i wydłużony dla mężczyzn.

Właściwa kolorystyka jest bardzo ważna, dlatego na przykład możesz zrobić urodzinowa niespodzianka. Wszystkie kolory są podzielone na ciepłe i zimne. Bukiet złożony z odcieni tego samego rodzaju będzie dobrze wyglądał. Możesz jednak wybrać kontrastujące tony. Na przykład połączenie pomarańczowego i niebieskiego lub fioletowego z białym wystarczy skupić się na jednym kolorze.

Jeśli zdecydujesz się sadzić krzewy róży, najpierw musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiednią sadzonkę i sadzić ją. Sadzonki róży dzielą się na kilka rodzajów: szczepione i samorosnące. Oba gatunki rosną w regionach południowych, ale w regionach północnych lepiej wybrać pierwszą opcję. Opieka nad nimi jest mniej więcej taka sama, jedyną różnicą jest to, że czasami „dzikie” pędy należy usunąć ze szczepionych róż.

Południowo-wschodnia strona jest najlepszym miejscem do lądowania, gdzie róże będą miały wystarczającą ilość światła i niezbyt wietrznie. Lądowanie można wykonać zarówno wiosną, jak i jesienią. Jeśli zrobisz to jesienią, wiosną róże zyskają siłę i zadowolą się obfitszym kwitnieniem w przyszłym roku. Począwszy od drugiego roku życia, krzewy muszą być karmione, zwłaszcza gdy pojawiają się pierwsze pąki.

Dzięki domowym różom otrzymujesz eleganckie bukiety, które mogą być prezentowane jako ukochana kobieta lub podczas każdej oficjalnej uroczystości. Dobrym połączeniem dla nich byłyby kał, łyszczec, hortensja, lilia, lawenda, liliowy i alstroemeria. Nie należy dodawać maków do róż, żonkili, konwalii, goździków, delfinów i tulipanów, takie kompozycje będą trwać bardzo krótko.