Co to jest i jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza, to zabieg kosmetyczny, który ma na celu usunięcie obszarów tkanki tłuszczowej. Działa poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych z określonych części ciała, co pomaga w ich usunięciu.

Podobnie jak w przypadku liposukcji, chirurgowie plastyczni i inni terapeuci używają zabiegów kriolopolizy do docelowych obszarów ciała, w których trudniej jest usunąć tłuszcz poprzez dietę i ćwiczenia. Kriolipoliza to zabieg nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga operacji, cięć ani znieczulenia, więc niesie mniejsze ryzyko powikłań niż liposukcja. Procedura jest w większości bezpieczna, ale ludzie powinni być świadomi pewnych potencjalnych skutków ubocznych. Procedura kriolipolizy wykorzystuje ujemne temperatury w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Zimno nie uszkadza innych komórek w sposób, w jaki działa na komórki tłuszczowe, dlatego też nie powinno dojść do uszkodzenia skóry ani tkanki pod nią. Podczas zabiegu lekarz przesuwa po skórze powyżej obszaru tkanki tłuszczowej aplikator, który chłodzi komórki tłuszczowe do temperatury 5 – 10 stopni Celsjusza. Niska temperatura znieczula obszar, a niektórzy pacjenci zgłaszają uczucie chłodu. Taki zabieg zajmuje około godziny. Nie ma czasu powrotu do zdrowia, ponieważ nie ma uszkodzeń skóry ani tkanki.

Niektóre osoby zgłaszają ból w leczonym miejscu, podobnie jak po intensywnym treningu lub niewielkim urazie mięśni.

Po zabiegu komórki tłuszczowe mogą opuścić ciało przez drogi limfatyczne w około 4 do 6 miesięcy. W tym czasie powierzchnia tłuszczu zmniejszy się średnio o 20 do nawet 40 procent. Więcej o kriolipolizie dowiesz się ze strony http://klinika-urody.pl/oferta/kosmetologia/zabiegi-na-cialo/kriolipoliza. Kriolipoliza ma wysoki wskaźnik powodzenia. Jest to skuteczna metoda w usuwaniu obszarów tłuszczu z organizmu i mają mniej skutków ubocznych niż inne zabiegi inwazyjne, takie jak liposukcja. Chociaż ta procedura może pomóc usunąć obszary tłuszczu, nie jest to cudowne lekarstwo i ludzie nie powinni oczekiwać pełnego usunięcia komórek tłuszczu z organizmu. Procedura nie będzie działać dla wszystkich, a niektóre osoby mogą odczuwać gorsze skutki uboczne niż inne.