Jak urządzić mieszkanie, aby było przytulne i funkcjonalne?

Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, przeważnie mają trochę większe pomieszczenia do zagospodarowania, niż ludzie żyjący w blokach. Dlatego też często mogą sobie pozwolić na inne rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz.

Nie tylko nowoczesne meble wypoczynkowe do salonu czy sypialni, ale także oddzielne pomieszczenia na garderobę. Z całkiem odrębnego pomieszczenia mogą usunąć zbędne meble, by przeznaczyć je właśnie do tych celów. Dzięki niej można liczyć na to, że nie będzie bałaganu w ubraniach. Dodatkowo salon, sypialnia czy inne pokoje zostaną pozbawione wszelkich szaf z ubraniami, gdyż te znajdą się w oddzielnej właśnie garderobie. Dzięki dużej powierzchni można swobodnie rozwieszać ubrania, posortowane, bez obawy, że ulegną pomięciu. Wnętrza zaprojektowane w stylu skandynawskim oferują połączenie faktur, kontrastów i delikatnych odcieni, aby stworzyć elegancki, nowoczesny charakter. Estetyka obejmuje również styl życia Lagom. Ta szwedzka zasada kładzie nacisk na filozofię hygge, która polega na tworzeniu przytulnego, zrównoważonego charakteru w przestrzeni.

Aby zachować równowagę między funkcjonalnością, nowoczesnością i komfortem, skandynawski design obejmuje różnorodne zasady i cechy. Skandynawskie meble charakteryzują się ciepłymi odcieniami drewna, delikatnymi liniami, subtelnymi krzywiznami i zwężanymi nogami, zawsze mają proste, czyste linie i nie zajmują więcej miejsca, niż to konieczne. Choć skandynawski wystrój jest minimalistyczny, zachęca do nakładania warstw różnymi teksturami, aby dodać nieco faktur. Popularne są naturalne materiały, takie jak wełna i bawełna, a dywaniki są mile widziane w każdym pokoju w domu. Jeśli chodzi o zastosowanie mebli w skandynawskim stylu, czyste linie powinny być widoczne. Nawet krzesła ekoskóra dobrze wpisują się w styl skandynawski. Stoły, krzesła, sofy i reszta skandynawskiego wystroju powinny mieć nowoczesny akcent z gładkimi i zaokrąglonymi krawędziami.