Co to jest ultradźwiękowy peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Taki peeling to specjalna złuszczająca maszyna przewodząca ultradźwięki na skórę za pomocą wody.

To urządzenie ma płaski kształt i musi być używane tylko na mokrej skórze. Działa poprzez aktywację fal ultradźwiękowych w celu rozluźnienia i usunięcia nagromadzenia martwych komórek skóry. Maszyna ultradźwiękowa ma drgania ponad 30 000 Hz. Usuwa zanieczyszczenia z porów skóry, ponieważ złuszcza powierzchnię naskórka. Został stworzony po to, aby produkty do pielęgnacji łatwiej przenikały przez skórę, zapewniając optymalną skuteczność i wchłanianie. Regularne używanie łopatki ultradźwiękowej leczy niektóre dolegliwości skórne, takie jak nadmiar sebum, zatkane pory, sucha skóra, zaskórniki, zanieczyszczona skóra i matowe komórki skóry. Zauważysz, że po kilkukrotnym użyciu peelingu kawitacyjnego Twoja skóra będzie gładsza i bardziej miękka niż wcześniej. Z tego urządzenia mogą korzystać osoby o wrażliwej skórze. W tym urządzeniu do czyszczenia twarzy brakuje dysków, szczotek lub jakichkolwiek ostrych technik, które gromadzą bakterie i martwą skórę, w przeciwieństwie do innych urządzeń kosmetycznych. Wystarczy wyczyścić szpachelkę za każdym razem po użyciu z wacikiem nasączonym alkoholem w celu dezynfekcji. Użycie wody lub tonera nawilżającego podczas używania szpatułki sprawi, że skóra będzie czystsza po zabiegu.

Podczas zabiegu i tuż po nim skóra może przybrać różowy kolor, jednak efekt ten zwykle znika bardzo szybko.

Nie wymaga specjalnego traktowania, skóra łatwo sama się regeneruje i złuszcza. Prawidłowo przeprowadzony peeling kawitacyjny zapewnia skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i głębokie oczyszczanie porów bez agresywnego działania mechanicznego oraz odmłodzenie zewnętrznej warstwy skóry, dzięki czemu skóra wygląda na znacznie młodszą, świeżą, gładką i miękką. Peeling kawitacyjny to również poprawa jędrności i elastyczności, zmniejszenie porów skóry, poprawa jędrności i przepływu limfy, a także przyspieszenie syntezy elastyny i kolagenu.