Świetne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, z których każdy może korzystać

Jeśli szukasz niedrogiego projektu internetowego, najlepszą opcją jest samodzielne zaprojektowanie.

Tak, może to brzmieć jak trudne zadanie, ale tak naprawdę nie jest. Tak długo, jak będziesz chciał przeczytać poniższe wskazówki i przestrzegać ich co do joty, będziesz mógł zaprojektować stronę internetową tak, jak robiłeś to od lat.Utrzymuj mały rozmiar swoich stron internetowych. Wiele nowoczesnych stron internetowych jest pełnych niepotrzebnych elementów, w tym ogromnych obrazów, reklam Flash i wielu AJAX. Wiele osób, zwłaszcza na obszarach wiejskich i innych krajach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze internetowej, nie ma szybkiego Internetu i będzie musiało czekać w nieskończoność na załadowanie dużej strony.Użyj rozsądnego tła dla swojej witryny. Niektóre witryny mają tła, które utrudniają odczytanie tekstu witryny, podczas gdy inne witryny mają tła zawierające elementy, które denerwują odwiedzających, takie jak animacje gif. Wybierz tło, które będzie pasować do Twojej witryny, a odwiedzający będą mogli łatwiej przeczytać Twoją wiadomość.Ułatw odwiedzającym Twoją witrynę skanowanie treści. Wielu czytelników szuka w Internecie interesujących ich informacji. Podzielony na sekcje tekst staje się bardziej czytelny, a odwiedzający chętnie wracają. W górnej części każdej strony należy umieścić kluczowe informacje. Wszystko to zapewnia bardziej satysfakcjonujące wrażenia dla odwiedzających, ponieważ mogą szybko znaleźć to, czego potrzebują.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś dołączyć do niego uzupełniający slogan lub slogan. Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów. Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Świetne wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, z których każdy może korzystać

Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Konieczne jest, aby wszystkie Twoje strony internetowe miały tytuły.

Zapominanie o dołączeniu tytułów podczas projektowania witryny może mieć katastrofalne konsekwencje. Największym powodem jest to, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie, gdy nie ma tytułu, zarówno na samej stronie, jak i na stronie wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki kładą również duży nacisk na tytuły podczas określania zawartości Twojej witryny. Pamiętaj, aby używać słów kluczowych i opisywać tytuły.Zawsze upewnij się, że nawigacja w Twojej witrynie jest przejrzysta, przyjazna dla użytkownika i łatwa w utrzymaniu. Linki nawigacyjne są ważne, aby odwiedzający mogli pozostać w Twojej witrynie. Struktura nawigacji powinna być spójna, schludna i łatwa w użyciu, jeśli chcesz, aby Twoi odwiedzający cieszyli się swoim doświadczeniem.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd. Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Spróbuj zaprojektować dla wszystkich rozdzielczości ekranu. Prosta strona internetowa zawsze może zachęcić odwiedzających do pozostania i zapoznania się z treścią. Jeśli witryna nie wygląda dobrze w określonej rozdzielczości, użytkownik może ją opuścić, ponieważ nie może jej wyświetlić. Zaprojektowanie bardziej rozciągliwego układu, który pasuje do dowolnej rozdzielczości ekranu, pozwala wiedzieć, że wszyscy odwiedzający mogą cieszyć się treścią.Najważniejszą rzeczą w projektowaniu strony jest to, że robisz to poprawnie. Poza tym możesz swobodnie wędrować tam, gdzie zabierze Cię wyobraźnia. Wykorzystaj to, czego nauczyłeś się w tym artykule, aby zrozumieć, jak poprawnie kodować. Po tym jesteś gotowy, aby umieścić swoje osobiste akcenty na swojej własnej stronie internetowej.