Dlaczego warto posiadać punkt ładowania samochodów elektrycznych

Duży odsetek osób udających się do centrum miasta, na zakupy czy do restauracji, zabierze ze sobą samochód.

Wielu kierowców pojazdów elektrycznych prawdopodobnie będzie chciało mieć możliwość ładowania baterii samochodu podczas robienia zakupów czy spożywania posiłku. Dlatego oferowanie punktów ładowania może oznaczać, że twoja firma zostanie wybrana spośród konkurencji. Zwiększamy również odsetek klientów, którzy będą do nas powracali, korzystali z naszej oferty, jednocześnie mając możliwość naładowania swojego samochodu elektrycznego.

Ładowarki do samochodów elektrycznych znajdziemy również w miejscach publicznych

Konieczne jest udostępnianie ładowarek w dogodnych miejscach dla właścicieli samochodów elektrycznych, aby zachęcić więcej osób do wyboru takiego typu pojazdu, aby stały się one powszechnie używane. Ma to znaczenie ekologiczne, ponieważ zmniejszając emisję spalin i innych zanieczyszczeń dbamy o swoje środowisko i czystość planety, na której żyjemy. Posiadanie ładowarki do samochodów elektrycznych świadczy o proaktywnym podejściu do innowacji i nowoczesnej kultury dbania o środowisko.

Wraz z wprowadzeniem stref niskiej emisji oraz zbliżającym się zakazem dla nowych samochodów i furgonetek z silnikiem Diesla i benzyną, rośnie presja na firmy, aby unowocześnić swoją flotę. Firmy inwestujące w pojazdy elektryczne i ładowarki do takich pojazdów mogą zyskać przewagę konkurencyjną. Instalowanie w wygodnych miejscach punktów ładowania pojazdów elektrycznych skłania również klientów posiadających takie samochody do skorzystania z oferty takich firm. Można zrobić zakupy, zjeść posiłek, poznać ofertę przedsiębiorstwa, a w tym samym czasie ładować baterię swojego samochodu.

Liczba i rodzaj pojazdów elektrycznych korzystających ze stacji ładowania wpłynie na liczbę i rodzaj potrzebnych punktów ładowarek do samochodów elektrycznych. Należy pamiętać, że niektóre modele samochodów elektrycznych mogą używać tylko wolnych ładowarek, ale inne mogą używać szybkich ładowarek. Szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych będą oznaczać krótszy czas ładowania, ale też zwiększą obciążenie elektryczne. Ważne jest również umiejscowienie ładowarek, aby zapewnić swobodny dostęp do stacji ładowania i bezpieczne zaparkowanie samochodu.