Czego uczą się dzieci w przedszkolu?

Jeśli masz małe dziecko, prawdopodobnie dużo słyszałeś o tym, jak ważne jest uczęszczanie do przedszkola.

Chociaż nie wątpisz w ten fakt, prawdopodobnie nadal jesteś trochę ciekawy, czego tak naprawdę uczą się przedszkolaki. W końcu minęło prawdopodobnie więcej niż kilkanaście lat od twojego pierwszego wejścia do formalnej edukacji. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że dzieciaki w przedszkolu po prostu dostają pierwszą lekcję siedzenia w kółko i śpiewania piosenek, ale na zajęciach takich dzieje się o wiele więcej niż możemy przypuszczać. Przedszkole oferuje małym dzieciom wyjątkowe połączenie korzyści akademickich, fizycznych, emocjonalnych i społecznych, które uczą się rozwijać w programie nauczania przedszkolnego. Czego uczą się dzieci w przedszkolu?

Chociaż każde przedszkole różni się stylem nauczania i programem nauczania, to jest oczywiste, że dzieci w wieku przedszkolnym będą się uczyć głównie poprzez zabawę.

Szerszym celem nauki opartej na zabawie jest przygotowanie dzieci do nauki w bezpiecznym, odpowiednim dla wieku środowisku, tak aby mogły one osiągnąć umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w późniejszym życiu i nauce w szkole. Z zewnątrz może to wyglądać jak zwykła zabawa, ale uczniowie rozwijają podstawowe umiejętności, które budują i z których korzystają przez resztę życia. Zabawa to doskonały sposób na rozwijanie podstawowych umiejętności, których wszyscy używamy w życiu. Poprzez zabawę dzieci uczą się poruszać po zasadach gier, komunikować się, dzielić i współpracować ze sobą. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie wczesnej edukacji, aby wiedzieć, że dzieci w wieku od trzech do pięciu lat obserwują gwałtowny wzrost umiejętności słownictwa, i że przedszkole może być w tym bardzo pomocne. Do prywatnego przedszkola możesz zapisać malucha na tej stronie https://przedszkoleniebo.pl/zapisy/. Zdobywanie umiejętności czytania i pisania jest jedną z bardziej oczywistych i natychmiastowych korzyści wynikających z uczenia się w wieku przedszkolnym. Dodatkowo dzieci uczą się liczenia, cyferek, literek oraz języka angielskiego, mają również zajęcia ruchowe.