Zboża ozime – walka z grzybami

Jeśli nie chcemy mieć problemów z grzybami w zbożach ozimych to musimy pamiętać o wykonaniu skutecznego oprysku. Ten oprysk ma być bardzo skuteczny, bo wtedy są z tego najlepsze efekty i nie trzeba ciągle tego powtarzać.

Zboża ozime są bardzo narażone na grzyby tym bardziej, jeśli na jesień spadnie bardzo dużo deszczu. Z jednej strony deszcz jest wybawieniem dla nas, bo ziemia zaczyna się nawadniać, ale jeśli jest jej zbyt dużo to pojawiają się grzyby i trzeba z nimi bardzo skutecznie walczyć.

W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak wybrać ofertę od znanego producenta. Wtedy wiemy, że środek chemiczny w składzie ma takie aktywne substancje, które zniszczą grzyby. Mamy różne odmiany grzybów, ale jeśli wybierzemy jakiś skuteczny środek to będzie działał na większość z nich. Na pewno warto przyjrzeć się, co się dzieje na polu i wtedy wybierzemy sobie to, co jest skuteczne. Skład ma ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać, dlatego szukamy tak długo czegoś odpowiedniego, aż wreszcie uda nam się to znaleźć.

Skuteczna walka z grzybami

Im skuteczniejsza będzie walka z grzybami tym lepiej będzie dla nas. Pracy na gospodarstwie jest bardzo dużo, dlatego chcemy zrobić jeden oprysk i rozwiązać problemy z grzybami. Ponownie pryskanie może być dla zbóż ozimych niebezpieczne, dlatego trzeba będzie uważać, co się robi i co się konkretnie stosuje. Czytamy nie tylko, co zawiera konkretny środek chemicznych, ale również jak go stosować. Jeśli będziemy stosować się do instrukcji producenta to na pewno szanse na pozbycie się grzybów są większe. Nie warto nic robić po swojemu, bo można sobie jedynie zaszkodzić. Tego na pewno nie chcemy zrobić, dlatego czytamy i stosujemy wszystko krok po kroku.

Dobrze dobrana ochrona fungicydowa zbóż ozimych musi działać, dlatego trzeba się będzie o to postarać. Wybór fungicydów jest bardzo duży, dlatego na spokojnie dopasujemy to, co jest najlepiej dobrane składem i skutecznością do naszych wymagań. Wtedy wszystko będzie w jak najlepszym porządku.