Coraz więcej branż i osób czerpie korzyści z używania dronów

Głównym czynnikiem, który pobudził innowacyjność dronów, jest fakt, że okazały się one bardzo cennymi narzędziami zarówno prywatnymi czy komercyjnymi, jak i przemysłowymi.

Od kręcenia filmów i reklam po budownictwo, wydobycie i planowanie urbanistyczne, drony były używane na różne sposoby, aby ulepszyć lub poprawić zwykły sposób wykonywania różnych zadań. Korzyści wynikające z przyjęcia metodologii opartej na dronach są liczne. W przypadku firm, które działają na dużych obszarach, drony zapewniają sposób monitorowania lub wsparcia lotniczego w sposób bardzo szybki, niedrogi i taki, który można szybko rozmieścić. Dane zebrane za pomocą badań lotniczych mogą również być cenne przy planowaniu projektów na dużą skalę, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi technologia mapowania terenu w 3D. Nawet kręcenie filmów i fotografia lotnicza stały się obecnie czymś więcej niż tylko hobby. Obszary turystyczne, hotele, plaże i luksusowe nieruchomości na sprzedaż w taki czy inny sposób wykorzystują zdjęcia lotnicze do zwiększenia swojej reklamy. Jest po prostu coś w zdjęciu lub filmie zrobionym z góry, co lepiej oddaje urok malowniczego miejsca w sposób bardziej wyjątkowy, niż jakakolwiek technika naziemna może pokazać. Zaawansowane technologicznie drony są bardziej skoncentrowane na danych w projektowaniu, i są zwykle używane do celów komercyjnych, takich jak mapy lotnicze, inspekcja, rolnictwo, budownictwo, bezpieczeństwo czy geodezja. Niektóre drony mogą być używane do aktywnego gaszenia pożarów dzięki dyszom rozpylającym, które są dostarczane przez połączenie ze źródłem wody. Podobny do tej koncepcji jest dron, który może być używany do opryskiwania upraw środkami ochrony roślin. Współczesne drony mają tak zaawansowane czujniki omijania przeszkód, że mogą tworzyć trójwymiarowy model otoczenia. Jeśli jednak dopiero zaczynasz interesować się takimi urządzeniami, wybierz dron dla początkującego, który nie tylko kosztuje znacznie mniej, ale jest także prosty w obsłudze. Coraz więcej branż i osób czerpie korzyści z używania dronów

Wiele niedawno wprowadzonych modeli ma również inteligentne funkcje śledzenia obiektu, które mają na celu przewidywanie trajektorii ruchu obiektu, nawet gdy przemieszcza się on poza zasięg wzroku kamery drona.

Technologia rozwinęła się również na rynku akcesoriów do dronów wielu firm. Przykładowo małe lokalizatory GPS pomagają pilotom dronów śledzić ich urządzenia, nawet jeśli ulegną uszkodzeniu i spadną. Światła stroboskopowe i orientacyjne są niezbędnymi akcesoriami podczas nocnego lotu dronem. Ponieważ drony stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie i potężniejsze, rozsądnie jest oczekiwać, że coraz więcej branż, firm i osób znajdzie sposób, aby uczynić drony wartościowymi dla ich potrzeb. Jak w przypadku każdej technologii, która przesuwa granice tego, co jest możliwe, wiele z tych zaawansowanych dronów pozostaje zdecydowanie poza budżetem większości ludzi lub przedsiębiorstw. To samo można powiedzieć o szczególnie nietypowych dronach i akcesoriach, takich jak kamery termowizyjne, czujniki LiDAR i moduły RTK współpracujące ze stacjami naziemnymi. W miarę jak przemysł dronów komercyjnych staje się bardziej konkurencyjny, staje się oczywiste, że pilot drona musi mieć dość drogiego drona, aby został zauważony przez klientów. Jeśli chcesz zostać profesjonalnym operatorem drona, będziesz potrzebować znacznych inwestycji, aby rozpocząć profesjonalną karierę. Jednak nie wszystkie osoby decydują się czy nawet rozważają zakup profesjonalnego drona. W zależności od modelu drona, możesz mieć różne opcje jego sterowania. Tańsze modele dronów są zwykle sterowane tylko za pomocą smartfona z towarzyszącą aplikacją lub poprzez pilota zdalnego sterowania, w sprzedaży znajdziemy również drony dla dzieci, które bardzo łatwo pilotować. Bez względu na typ kontrolera, z którym jest wyposażony twój dron, powinien mieć znajomy układ, podkreślający lewy i prawy drążek analogowy. Oba drążki poruszają się wzdłuż dwóch osi, z których każda ma inne funkcje.