Postaw na komfort swojego dziecka

Dla każdego rodzica najważniejszy jest komfort dziecka. Dlatego kupując pierwszy wózek dla swojego potomka, warto się do tego zadania odpowiednio przygotować. Wózek powinien być wygodny zarówno dla niemowlaka, jak również dla jego rodziców. Przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy zakupie takiego sprzętu.

Zakup wózka to poważna inwestycja

Do zakupu wózka warto podejść, jak do zakupu samochodu. W przypadku auta nie sugerujemy się jedynie jego kolorem. Bierzemy natomiast pod uwagę między innymi jego stan techniczny, a także ilość koni mechanicznych. Przy wyborze wózka należy zastanowić się przede wszystkim czy będzie to sprzęt wykorzystywany w mieście, czy raczej w trudnym terenie. W przypadku wózka miejskiego sprawdzą się modele na kołach piankowych. Są bardzo lekkie i najlepiej wypadają się na równym i twardym podłożu. Wózki dziecięce na kołach żelowych lub pompowanych będą natomiast cięższe, ale sprawdzą się nawet w najtrudniejszym terenie.

Wózek na pierwsze miesiące życia malucha

Pierwszy wózek dla niemowlaka to model głęboki z gondolą. Służy on dziecku przez pierwsze pół roku życia. Niekiedy rodzice korzystają z niego nawet do ósmego miesiąca maluszka. Najczęściej dzieje się tak w okresie zimowym. Gondola powinna mieć co najmniej siedemdziesiąt centymetrów długości. Im większa tym lepiej. Szczególnie zimą, kiedy niemowlę ma na sobie kilka warstw ubrań.

Dobrze, by gondola miała ściąganą tapicerkę. Dzięki temu będzie można ją co jakiś czas wyprać. Wózek głęboki powinien posiadać również wywietrzniki. Te szczególnie sprawdzą się wiosną i latem.

Zamiast typowej spacerówki – model wielofunkcyjny

Coraz częściej producenci oferują przyszłym rodzicom wózki wielofunkcyjne. W takich zestaw wchodzi gondola oraz spacerówka, niekiedy także nosidełko samochodowe. Podstawą takich modeli jest stelaż, na który za pomocą specjalnych adapterów montuje się w zależności od potrzeb gondolę, spacerówkę lub nosidełko.

Niemowlę do spacerówki przesiada się najczęściej po ukończeniu sześciu miesięcy, kiedy już potrafi siedzieć. W spacerówce powinny znaleźć się pasy, które zabezpieczą dziecko przed zsunięciem się czy wypadnięciem z wózka. Dobrze, by w wózku istniała możliwość regulowania siedziska. Tak, by maluch w zależności od potrzeb mógł mieć kontakt z rodzicem lub miał możliwość oglądania świata kierunkiem do jazdy.

Gdzie kupić wózek?

Wózki dziecięce znanych i cenionych producentów oferuje sklep internetowy www.wozki-foteliki.pl. To sklep oferujący tylko sprawdzone modele, takich marek jak na przykład: Bugaboo, Cybex czy Elodie Details. Firma proponuje wózki 2 w 1 oraz lekkie spacerówki. Klienci mogą również liczyć na fachowe doradztwo ze strony pracowników.