Jakie metody depilacji owłosienia są najbardziej skuteczne

Zarówno kobiety jak i mężczyźni poddają się regularnie różnym metodom depilacji, aby pozbyć się nadmiernego owłosienia.

Woskowanie i pasta cukrowa dają dłuższe rezultaty niż zarówno golenie, jak i kremy do depilacji i takie metody usuwania niechcianego owłosienia mogą być dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią niedogodności związanych z ciągłym goleniem, ani podrażnień, które wywołują niektóre kremy do depilacji. Mimo to należy pamiętać, że jedwabiste uczucie gładkości skóry po takich sposobach depilacji trwa tylko kilka tygodni, a także jest dosyć bolesne. Dodatkowo włoski muszą mieć co najmniej pół centymetra długości, aby dobrze przylegały do wosku czy pasty, ale może to również prowadzić do podrażnienia skóry i wrastania włosków. Depilacja laserowa to długotrwała metoda na redukcję włosków z nóg, pach, ramion, pleców czy okolic bikini. Efekty są dla wielu klientów zadowalające, ponieważ można w ten sposób pozbyć się około 80 procent zbędnego owłosienia. Trzeba jednak regularnie chodzić na sesje depilacji laserowej, aby odniosła ona zamierzony skutek. Jednak w porównaniu z innymi rodzajami depilacji, jak codzienne golenie, stosowanie bolesnych metod jak woskowanie, pasta cukrowa czy depilator elektryczny, depilacja laserowa daje naprawdę długotrwałe rezultaty, jest bezbolesna, ma mało przeciwwskazań, nie powoduje dyskomfortu ani kłopotliwego wrastania włosków w skórę. Jakie metody depilacji owłosienia są najbardziej skuteczne

Depilację taką metodą można przeprowadzić w renomowanych salonach kosmetycznych, a sam zabieg trwa kilkanaście minut do godziny w zależności od obszaru, jaki chcemy wydepilować.

Jest to zabieg bezbolesny i nie powoduje takiego dyskomfortu jak zrywany wosk czy pasta cukrowa, ale w przypadku osób bardzo wrażliwych na ból zaleca się nałożenie kremu znieczulającego na dwie godziny przed zabiegiem. Pod tym linkiem https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/ znajdziesz gabinet, który przeprowadza zabiegi depilacji laserowej. W trakcie zabiegu używa się również nakładki chłodzącej, aby wyeliminować uczucie ciepła, kłucia czy pieczenia. Depilację laserową należy przeprowadzać co kilka tygodni, ponieważ laser działa tylko na mieszki włosowe w trakcie produkcji włosa.