Jak wybrać skuteczną dietę?

Wiele osób z nadwagą, chce zrzucić zbędne kilogramy, w internecie możemy znaleźć wiele różnego diet, każda działa nieco inaczej, polega na spożywaniu określonych produktów, jak również ich odpowiednich ilości.

Z pewnością jeżeli chcemy się odchudzić powinniśmy zwrócić uwagę na ilość kalorii jakie spożywamy w ciągu dnia, wiele diet przewiduje 1500, 2000 czy 2500 kalorii dla osób bardziej aktywnych, uprawiających sport. Oczywiście aby rozpocząć odchudzanie trzeba będzie dobrze zaplanować naszą dietę, trzeba będzie wyeliminować niektóre produkty z naszego dotychczasowego menu, mogą być to produkty które zawierają wiele cukru, tłuszczów. Niezależnie od diety, powinniśmy jeść mniejsze porcje, ale częściej, przykładowo powinniśmy jeść 5 posiłków dziennie czyli śniadanie, po śniadaniu przed obiadem możemy zjeść jakiś owoc, przykładowo jabłko, następnie lekki obiad między obiadem a kolacją także możemy zjeść coś zdrowego, oraz samą kolację która powinna być lekka. Warto także pamiętać że kolacja powinna być spożywana na około 3 lub 4 godziny przed snem. W czasie snu nasza przemiana materii nie działa tak jak w ciągu aktywnego dnia. Kiedy planujemy dietę warto zwrócić uwagę na jakość naszego jedzenia, często w supermarketach trafimy na niskiej jakości chleb, wędliny czy ser.

Jak wybrać skuteczną dietę?

Dlatego powinniśmy zwracać większą uwagę na to co jemy, na składniki, powinniśmy unikać produktów konserwowanych chemicznie, powinniśmy stawiać na produkty naturalne, jak najbardziej nieprzetworzone.

W naszej diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa, najlepiej jeżeli będziemy je spożywać na surowo, możemy je także ugotować. Dobrym pomysłem może być tak że urządzenie do gotowania na parze, w parownicy możemy przygotować cały posiłek. Możemy ułożyć ziemniaki, mięso, warzywa powinniśmy oczywiście wkładać je w różnym odstępie czasu, tak aby całe danie było gotowe w tym samym czasie. Dzięki temu możemy w wyeliminować tłuszcze z naszej diety. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na jakość pieczywa które jemy na co dzień, z pewnością w diecie warto ograniczyć węglowodany, do tego też warto spożywać chleb ciemny, pełnoziarnisty, który będzie bardziej zdrowy. Jeżeli jednak stosowana dieta nie przynosi efektu, kiedy nie wiemy jak schudnąć, możemy udać się do dietetyka, który będzie mógł pomóc nam w określeniu odpowiedniej diety dla nas i dla naszego zdrowia.