Jakie pojazdy możemy prowadzić posiadając prawo jazdy

Przyszli kierowcy z pewnością powinni wiedzieć jaką kategorię prawa jazdy powinni wybrać aby móc prowadzić określony rodzaj pojazdów.

Ogólnie w przypadku motocykli będzie to kategoria A, jednak obecnie możemy spotkać również w kategorię A1, A2, AM w tym przypadku są to kategorie które pozwalają na prowadzenie pojazdów osobom młodszym, w przypadku kategorii AM osoba ubiegająca się o prawo jazdy musi mieć ukończone 14 lat, będzie to prawo jazdy umożliwiające doprowadzenia motorowerów, w przypadku A1 osoba musi mieć ukończone 16 lat, w tym przypadku będą to motocykle o mniejszej mocy do 15 kW, kategoria A2 uprawnia osoby które ukończyły 18 lat do prowadzenia pojazdów motocyklowych o maksymalnej mocy 35 kW.

Jakie pojazdy możemy prowadzić posiadając prawo jazdy

Kategoria B to nie tylko samochody osobowe

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż w przypadku kategorii B, będą to nie tylko samochody osobowe, obecnie osoba posiadająca prawo jazdy B może prowadzić także motocykle o pojemności do 125 cm sześciennych, dodatkowo także może prowadzić ciągnik bez przyczepy. Naturalnie można również prowadzić przyczepę za samochodem osobowym, należy jednak pamiętać iż cały zestaw nie może przekraczać masy 3,5 tony. Oczywiście mogą być to także pojazdy dostawcze, małe pojazdy ciężarowe które nie przekraczają tej wagi.

Osoba która chce podchodzić do egzaminu na prawo jazdy powinna ukończyć odpowiedni kurs w ośrodku szkolenia kierowców, są to miejsca gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów będziemy uczyli się jak poruszać się odpowiednimi pojazdami. Z pewnością będziemy uczestniczyć w zajęciach które będą dotyczyły zasad ruchu drogowego, przepisów czyli zajęcia teoretyczne. Będziemy także uczestniczyć w zajęciach praktycznych, kiedy wraz z instruktorem będziemy poruszali się w ruchu miejskim, dzięki temu będziemy mogli wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce.

Warto zwrócić uwagę iż obecnie ośrodki szkolenia kierowców posiadają bardzo nowoczesny sprzęt przykładowo mogą być do takie rozwiązania jak symulator jazdy samochodem lublin jest miastem gdzie znajdziemy ośrodki dysponujące tego rodzaju symulatorami, mogą być to rozwiązania które doskonale przygotują przyszłego kierowcę do poruszania się w ruchu miejskim. Z pewnością dzięki nim możemy symulować wiele nietypowych zdarzeń drogowych które mogą spotkać przyszłego kierowcę.