Odważny Aquaman walczy o tron Atlantydy

Po historiach o Wonder Woman, Supermanie i Batmanie, Aquaman jest kolejnym członkiem Ligii Sprawiedliwości, który doczekał się swojego własnego filmu.

Superbohater komiksów DC Aquaman (Jason Momoa) dowiaduje się, że jest spadkobiercą podwodnego królestwa Atlantydy. Ale niełatwo jest zostać przywódcą poprowadzić swój lud do zwycięstwa. Aquaman, którego prawdziwe nazwisko brzmi Arthur Curry, jest uprawniony do wstąpienia na tron Atlantydy jako syn swojego ludzkiego ojca Toma Curry’ego (Temuera Morrison) i matki Atlanny (Nicole Kidman), królowej z Atlantydy. Latarnik Tom Curry niegdyś uratował życie poszkodowanej kobiety. Okazuje się, że to Atlanna (Nicole Kidman), królowa Atlantydy. Oboje mają syna o imieniu Arthur i wychowują go razem przez kilka lat, aż Atlanna będzie musiała wrócić do swojego podwodnego domu wbrew swojej woli. Odważny Aquaman walczy o tron Atlantydy

Dorosły Arthur, który został z ojcem, pogodził się ze swoim statusem superbohatera, ale nadal nie chce zostać królem Atlantydy.

Ale obecnie jego przyrodni brat Orm (Patrick Wilson) rządzi podwodnym królestwem, a także chce zebrać siedem podwodnych królestw mórz, aby wypowiedzieć wojnę ludziom na powierzchni ziemi, którzy zanieczyszczają oceany od wielu lat. Aquaman nie ma wyjścia i musi zapobiec rozlewowi krwi oraz zapewnić pokój obu światom, podwodnemu i ziemskiemu. Wraz z księżniczką Merą (Amber Heard) Aquaman wyrusza na poszukiwanie trójzębu pierwszego króla Atlantydy, który miałby uprawomocnić jego roszczenia do tronu. Ale Orm nie może na to pozwolić, więc podburza pirata Davida Kane’a, o pseudonimie Czarna Manta (Yahya Abdul-Mateen II), który ma prywatne rachunki do wyrównania z Aquamanem. Rozpoczyna się walka nie tylko o władzę, ale również o tron podwodnego królestwa Atlantydy. W filmie Aquaman zobaczymy pochodzenie bohatera, jego relacje z ojcem i szkolenie z mentorem Vulko (Willem Dafoe), który jest dla niego jak ojciec. Film porusza również problem globalnego zanieczyszczenia oceanów i zależności ludzi od wody, z pewnością spodoba się również fanom komiksów.