Pomoc adwokatów w sprawach cywilnych

Osoby, które nie mogą polubownie rozwiązać wielu różnych sporów, często udają się do sądu, mogą być to sprawy związane przykładowo ze spadkiem czy też rozpadem małżeństwa.

Wiele osób poszukuje także pomocy prawnej, wynajmuje adwokata, aby zwiększyć swoje szansę na wygraną w sporze. Często osoby, które otrzymały spadek, mają wątpliwości co do jego prawidłowego i sprawiedliwego podziału, może być to spadek otrzymany na podstawie testamentu lub też przepisów prawa. Adwokat specjalizujący się w prawie cywilnym będzie mógł wytłumaczyć nam, jakie przepisy obowiązują w przypadku dziedziczenia, będzie działał naszą korzyść.

Pomoc adwokatów w sprawach cywilnych

Jakich spraw może dotyczyć pomoc prawna?

Niekiedy spadki mogą być obarczone długiem, wówczas będziemy chcieli je odrzucić. Inny przypadek występuje, kiedy przykładowo nasze dzieci odziedziczą spadek opatrzony pożyczką po dziadkach. W tym przypadku adwokat może nam doradzić, co powinniśmy zrobić, aby odrzucić niechciany spadek, jakie dokumenty należy przedłożyć, w jakim terminie oraz gdzie złożyć je, aby skutecznie odrzucić spadek. Sprawy mogą dotyczyć także zachowku, przyjęcie spadku wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza. Niekiedy możemy także wystąpić o unieważnienie testamentu, inny podział spadku. W tym przypadku adwokat, który specjalizuje się w kodeksie cywilnym będzie wiedział, w jaki sposób załatwić korzystnie dla nas daną sprawę. Jeżeli nie uda nam się załatwić problemu polubownie, wówczas może reprezentować nas przed sądem. Z pewnością pomoc prawna będzie potrzebna w przypadku zebrania potrzebnych dokumentów. Prawnik może doradzić nam, w jaki sposób przygotować argumentację, aby wynik procesu był dla nas korzystny, prawnik może reprezentować nas przed sądem.

Często pomoc prawna może być potrzebna w czasie rozwodu, kiedy małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w sprawie alimentów, opieki nad dziećmi, podziałem majątku. Przykładowo mogą nie zgadzać się co do wyceny konkretnych dóbr, które mają zostać podzielone. Wówczas prawnik może pomóc nam wygrać sprawę, pomoc może dotyczyć także alimentów na małoletnie dzieci, w niektórych przypadkach rodzice mogą także uchylać się od obowiązku alimentacyjnego, co może doprowadzić strony do rozprawy sądowej.

Jeżeli poszukujemy specjalistów w prawie cywilnym, z pomocą przyjść tam kancelaria adwokacka BPG w Katowicach, która zatrudnia prawników doświadczonych w sprawach rodzinnych, spadkowych, w sprawach dotyczących obsługi przedsiębiorstw czy też prawa pracy. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać wyrok korzystny, możemy także szybciej załatwić sprawę polubownie lub też przyśpieszyć sprawę w sądzie, jak również obniżyć koszty postępowania.