Poznaj ważne podstawy, które musisz wiedzieć o witaminach i minerałach

Wiesz już, że jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, Twoje ciało nie czuje się świetnie.

Większość ludzi również wie, jak ważne są dobre ćwiczenia dla zachowania zdrowia. Aby znaleźć świetne porady na temat witamin i minerałów, nie szukaj dalej.Dla mężczyzn powyżej 50 roku życia dla optymalnego zdrowia wymagany jest inny zestaw witamin i minerałów. Witaminy, takie jak cynk, kwas pantotenowy i niacyna, zmniejszają się wraz z wiekiem mężczyzn. Poszukaj suplementów skierowanych specjalnie do mężczyzn w wieku powyżej 50 lat, aby uzyskać najlepszą mieszankę dla optymalnego zdrowia.Niedobory witaminy A mogą powodować hiperkaratozę, keratomalację i nocną ślepotę. Formy witaminy A obejmują retinol, beta-karoten i siatkówkę. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina znajduje się w pomarańczowych i żółtych owocach i warzywach, szpinaku, rybach, wątrobie, soi i mleku. Suplementy witaminy A mogą również dostarczyć Ci składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.Szukając suplementów, upewnij się, że szukasz tych, które są w najczystszej postaci. Na przykład witamina D3 jest najczystszą formą tego suplementu, a D2 jest wersją syntetyczną. Oznacza to, że ta ostatnia może nie być tak skuteczna i może dać wyniki inne niż oczekiwałeś.W dzisiejszych czasach przyjmowanie suplementów w celu uzyskania witamin i minerałów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Półki sklepów spożywczych są wypełnione przetworzonymi, podobnymi do żywności przedmiotami, które nie zawierają składników odżywczych niezbędnych dla dobrego zdrowia. Multiwitaminy to dobry początek, więc znajdź naturalną opcję i spróbuj.Koenzym Q-10 jest stosowany w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych, w tym dusznicy bolesnej, zastoinowej niewydolności serca, cukrzycy, chorób dziąseł i nadciśnienia tętniczego. Ta silna formuła wzmacnia układ odpornościowy i zwiększa energię. Poznaj ważne podstawy, które musisz wiedzieć o witaminach i minerałach

Pacjenci mogą naturalnie uzyskać substancję w owocach morza i mięsie; jednak większość preferuje suplementację koenzymem Q-10.Ciężko pracowałeś, aby schudnąć, ale wydaje się, że uderzyłeś w ścianę z utratą wagi i spalaniem tłuszczu.

Spróbuj dodać różne witaminy i minerały do ​​swojej diety niskotłuszczowej, aby się przebić. Twój organizm prawdopodobnie zużył zgromadzone w nim witaminy i minerały, które pomagają w promowaniu utraty wagi i po prostu potrzebuje więcej niż zużywasz w swojej diecie, aby uruchomić stary silnik.Śledź liczbę przyjmowanych witamin i minerałów. Jeśli jesteś osobą, która przyjmuje dużo suplementów, możesz spożywać za dużo niektórych witamin lub minerałów. Zwykle dzieje się tak w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak K, D, A i E. Jeśli niepokoi Cię ryzyko lub przyjmujesz recepty, powinieneś porozmawiać z lekarzem.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Czy jesteś kobietą w wieku rozrodczym? Jeśli tak, możesz mieć niski poziom magnezu. W rzeczywistości 60 procent kobiet lub więcej może mieć niedobór magnezu. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o wykonaniu testów w celu zmierzenia poziomu, a jeśli masz niski poziom, weź suplement.Niektóre leki mogą mieć negatywną interakcję z suplementami witaminowymi. Mogą nawet tworzyć śmiertelne interakcje. Ważne jest, aby powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych witaminach i suplementach. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą przy zakupie leków dostępnych bez recepty, aby sprawdzić, czy nie wystąpią żadne niepożądane skutki.Po zdobyciu dobrej edukacji na temat minerałów i witamin, teraz jest świetny czas, aby zastosować się do tych rad, które pomogą Ci osiągnąć właściwy stan zdrowia. Oczywiście powinieneś nadal uczyć się wszystkiego, co możesz. Ciężka praca często przyniesie wspaniałe rezultaty.