Co wybrać, zwykłą sofę czy narożnik na wymiar?

W ostatnich latach sofy narożne stają się coraz bardziej popularnym wyborem.

Możemy je ustawić zarówno w większych domach, jak i dobrać rozmiarem do niewielkiej kawalerki. Sofa narożna to mebel wszechstronny, może bez problemów nadać pomieszczeniom wyrazistości, pomieści bez problemów kilka osób, zachęcać wieczorem do relaksu przed telewizorem, a w nocy pełnić funkcję łóżka do spania. Dodatkowo kanapy narożne znajdziemy w przystępnych cenach. Wybór rodzaju kanapy zależy od naszych indywidualnych wymagań, potrzeb i wielkości pomieszczenia, ale porównując narożniki do zwykłej sofy, trzeba również wziąć pod uwagę ich zalety i wady.

Co wybrać, zwykłą sofę czy narożnik na wymiar?

Narożniki na wymiar do dużych i małych pomieszczeń

Wiele osób postrzega narożnik jako najlepsze wykorzystanie przestrzeni w salonie, ponieważ nie zajmuje on tak dużo miejsca na podłodze jak zwykła, prosta kanapa. Naturalnie, narożną sofę można wsunąć w róg pokoju, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń do siedzenia, nie zajmując wiele miejsca, jak w przypadku większej kanapy. Dodatkowo można narożnik powiększać modułami, postawić obok stolik kawowy, lampę podłogową czy kwietnik. W ten sposób stworzymy przytulne miejsce do odpoczynku, spotkań ze znajomymi, czy spania.

Narożnik z pewnością może zdominować małe pomieszczenie, dlatego należy uważać, aby dobrać odpowiedni rozmiar i styl mebla. Trzeba również tak zaaranżować wystrój pomieszczenia, aby wybrany narożnik idealnie się wkomponował w dostępną przestrzeń. Jeśli chodzi o elastyczność, masz również możliwość zaprojektowania sofy narożnej zgodnie z własnymi potrzebami przed jej zakupem. Sofy modułowe oraz narożniki na wymiar dają możliwość posiadania długiego boku i krótszego boku w zależności od kształtu i wielkości pokoju, dzięki czemu możesz mieć narożnik pasujący do pomieszczenia.

Wybierając narożniki na wymiar możesz również posiadać taki mebel, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, i możesz zdecydować się na koniec bez ramienia, jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić dostępne miejsce w swoim salonie.