Zalety wymiany gotówki na inną walutę w kantorze

Rynki wymiany walut zapewniają handlowcom dużą elastyczność. Wynika to z faktu, że nie ma ograniczeń co do ilości pieniędzy, które można wykorzystać do zakupu lub sprzedaży.

W połączeniu z faktem, że rynek działa 24 godziny na dobę, tworzy bardzo elastyczny scenariusz dla osób, które chcą wymienić gotówkę na inną walutę. Kantory zapewniają środowisko o niskich kosztach transakcji w porównaniu do innych placówek, przykładowo banków. W porównaniu procentowym koszty transakcyjne w kantorze są wyjątkowo niskie w porównaniu do handlu na innych rynkach. Kantory aktywnie i stale monitorują kursy walut oferowane przez główne międzynarodowe banki za pośrednictwem systemów komputerowych. W ciągu kilku minut firma dokładnie wie, ile jednostek jednej waluty należy otrzymać lub zapłacić za określoną liczbę jednostek innej waluty. Uczestników rynku walutowego można podzielić na pięć głównych grup, a mianowicie banki komercyjne, pośrednicy walutowi, bank centralny, korporacje wielonarodowe oraz osoby prywatne i małe firmy. Na rynku kasowym w kantorach waluty są wymieniane natychmiast na miejscu. Ten rynek jest wykorzystywany, gdy firma lub osoba prywatna chce natychmiast zmienić walutę na inną, służą do tego kantory takie jak Max Kantor.

Procedura jest bardzo prosta, klient po prostu wymienia gotówkę na inną walutę i otrzymuje konkretną kwotę, jaka wychodzi po wyliczeniu aktualnego kursu.

Osoby fizyczne i małe firmy korzystają również z rynku walutowego w celu ułatwienia realizacji transakcji handlowych lub inwestycyjnych. Potrzeby zagraniczne tych graczy są zwykle niewielkie i stanowią jedynie ułamek wszystkich transakcji walutowych. Nawet wtedy są bardzo ważnymi uczestnikami rynku, ponieważ podróżni napędzają gospodarkę innych krajów, na przykład robiąc zakupy na wakacjach czy płacąc za usługi. Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje warto zaopatrzyć się w odpowiednią walutę, którą będziemy mogli swobodnie płacić w taksówkach, małych sklepach czy na bazarach, gdzie karty kredytowe mogą nie być obsługiwane.