Zastosowanie ozonowania w walce z koronawirusem

Obecnie wiele firm dokłada wszystkich starań aby chronić swoje firmy przed koronawirusem. Oczywiście bardzo ważne będzie właściwe odkażanie wszystkich powierzchni.

Mogą być to pomieszczenia biurowe, ale także hale fabryczne, w przypadku dużych powierzchni konieczne będzie zastosowanie dużych maszyn, które mogą rozpylać gaz, lub też można do tego celu wykorzystywać specjalne światło UV. W przypadku chloru na powierzchni pozostanie warstwa, jak również wszędzie unoszący się zapach chloru. Jednak w przypadku ozonowania odkażane miejsce pozostanie czyste i gotowe do użytkowania zaraz po wykonaniu wszystkich czynności i przewietrzeniu. Z pewnością każdy właściciel firmy będzie chciał ograniczyć przestoje w firmie do minimum dlatego też ważne jest korzystanie ze środków, które nie będą zakłócały pracy. COVID-19 nie został wcześniej zidentyfikowany u ludzi. Koronawirus (COVID-19) jest ściśle związany z wirusem SARS (COV-2). Według Światowej Organizacji Zdrowia koronawirusy to duża rodzina wirusów, które wywołują choroby, od zwykłego przeziębienia do poważniejszych chorób, takich jak groźne choroby płuc i zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej.

W uproszczeniu można powiedzieć że wirusy to małe, niezależne cząsteczki zbudowane z kryształów i makrocząsteczek, które namnażają się tylko w komórce gospodarza.

Jak pokazały badania 99% wirusów zostało uszkodzonych lub zniszczonych po 30 sekundach ekspozycji na ozon. Ozonowanie posiada także wiele innych właściwości, dzięki którym jest chętnie wykorzystywany. Użycie go w zalanych domach może pomóc pozbyć się grzybów, pleśni i zapachu stęchlizny. Podobnie zastosowanie go na poddaszach, gdzie występuje wilgoć pomoże pozbyć się ognisk grzyba. Jeżeli grzyb zacznie się rozwijać za ociepleniem wówczas będzie bardzo trudny do usunięcia. Dlatego też jeżeli widzimy jego pierwsze ogniska warto zdecydować się na zastosowanie ozonowania. Wartą uwagi jest oferta na stronie https://mr-ozone.pl/, to doświadczona firma, która wie jak właściwie wykonać tego rodzaju usługi.