Chroń skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym

Jeśli szukasz ochrony przeciwsłonecznej, która jest odpowiednia dla całej rodziny i zapewnia ochronę przed promieniami UVA i UVB, lub kosmetyku opracowanego dla skóry wrażliwej i wolnej od filtrów chemicznych, produkty zawierające dwutlenek tytanu to bezpieczny i skuteczny wybór.

Filtry przeciwsłoneczne są wykonane z dwóch rodzajów składników aktywnych, filtrów fizycznych i filtrów chemicznych. Dwutlenek tytanu jest filtrem fizycznym. Jest to biały, bezzapachowy, niealergizujący proszek na bazie mineralnej. Po zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego z dwutlenkiem tytanu tworzy on warstwę ochronną na powierzchni skóry. Następnie odchyla i rozprasza promienie ultrafioletowe, zapobiegając ich wnikaniu w skórę.
Korzyści z dwutlenku tytanu obejmują ochronę przed szkodliwymi promieniami UVB, które są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne i raka skóry, oraz przed promieniowaniem UVA, które powodują przedwczesne starzenie się skóry oraz przebarwienia i również przyczyniają się do rozwoju niektórych form raka. Producenci kosmetyków czasami dodają przeciwutleniacze do swoich kosmetyków, w tym przeciwsłonecznych. Na przykład witamina E jest przeciwutleniaczem, który pomaga neutralizować wolne rodniki.

Wolne rodniki wywołane ekspozycją na słońce przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry.

Witamina E w produktach przeciwsłonecznych służy również do wzmocnienia naturalnej zdolności skóry do blokowania promieni UV. Niektórzy producenci używają wody termalnej do wytworzenia produktu o płynnej, łatwej do nakładania teksturze. Badania wykazały, że woda termalna, bogata w pierwiastki i minerały, może mieć właściwości przeciwzapalne, podrażniające i przeciwutleniające, gdy jest stosowana na skórze. Produkty do skutecznej ochrony skóry przed słońcem możesz kupić na stronie https://novaclear.eu/produkty-urban-sunblock/. Wcześniej filtry fizyczne miały złą reputację, ponieważ często miały ciężką teksturę, która pozostawiała biały film na powierzchni skóry. Obecnie producenci kosmetyków przeciwsłonecznych z powodzeniem stworzyli lekkie, łatwe w użyciu produkty, które nie powstawiają białych smug na ciele.