Przewaga oświetlenia LED nad tradycyjnymi technologiami

Diody LED to najnowszy i najbardziej fascynujący postęp technologiczny w branży oświetleniowej. Są to małe, solidne żarówki, które są mocne, energooszczędne i długotrwałe. To sprawia, że diody LED są znacznie bardziej trwałe niż tradycyjne żarówki.

Technologia LED zapewnia także wiele dodatkowych korzyści w porównaniu z żarówkami, świetlówkami i innymi urządzeniami oświetleniowymi. Obejmuje to wyjątkowo długą żywotność, znacznie niższe zużycie energii, niższe koszty konserwacji i większe bezpieczeństwo. Wiele można usłyszeć i przeczytać o korzyściach związanych z efektywnością energetyczną diod LED emitujących światło w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Porównując je z innymi dostępnymi obecnie energooszczędnymi metodami oświetlenia, okaże się, że lampy LED są zdecydowanie najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem do oświetlenia pomieszczeń. Diody LED zużywają do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki, więc następuje radykalny spadek kosztów energii, a co za tym idzie pieniędzy wydawanych co miesiąc na rachunki za media. Pieniądze i energia są oszczędzane na kosztach konserwacji i wymiany dzięki długiej żywotności diod LED.

Diody LED to urządzenia oświetleniowe, które wykorzystują materiał półprzewodnikowy zamiast żarnika lub gazu neonowego. Światło LED to niewielki czip przedstawiony w obudowie z żywicy epoksydowej, dzięki czemu diody LED są znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki lub lampy neonowe. Do montażu oświetlenia przydatny będzie profil do taśm led. Bezpieczeństwo może być najważniejszą zaletą diod LED. Lampy LED prawie nie generują ciepła, dlatego są chłodne w dotyku i można je pozostawić na wiele godzin bez żadnych incydentów lub konsekwencji w przypadku dotknięcia. Diody LED zmniejszają ryzyko zagrożeń bezpieczeństwa, takich jak poparzenia i pożary. Diody LED są wykonane z nietoksycznych materiałów, w przeciwieństwie do oświetlenia neonowego, które wykorzystuje rtęć, która może stanowić zagrożenie dla środowiska. LED nadaje się do recyklingu i jest również uważany za ekologiczny i przyjazny dla ziemi.