Czy współczesna kobieta potrzebuje jeszcze mężczyzny?

Kobiety są dzisiaj o wiele bardziej samodzielne niż jeszcze kilka dekad temu. Świat się zmieniał, większość obecnych praw musiały jednak wywalczyć sobie same. Udało się i kobiety XXI wieku świetnie radzą na własną rękę. Odnoszą sukcesy zawodowe, do prac tradycyjnie przypisywanych mężczyznom wzywają fachowców lub wykonują je same.

Panowie pewnie się oburzą, a co z prokreacją? No cóż, w przypadku braku satysfakcjonującego partnera, zawsze można kupić sobie spermę w specjalnym banku. I mimo tych wszystkich możliwości, wiele kobiet wciąż cierpi z powodu braku mężczyzny. Niektóre z nich nie potrafią się cieszyć powodzeniem na wszystkich innych polach, skoro w tej jednej dziedzinie nie odnosiły ,,sukcesu”. Relacje damsko-męskie wciąż stanowią dla nich centrum życia.

Mężczyzna synonimem powodzenia

Nieliczne kobiety są tak pewne swojej wartości, że nie potrzebują, by upewniał je w tym stojący obok mężczyzna. Wiele pracujących, spełnionych zawodowo i towarzysko, ale samotnych kobiet mówi jednak głównie o braku partnera. Narzekają, porównują się z zamężnymi koleżankami i zakładają, że ich życie byłoby znacznie lepsze po ślubie czy chociażby zamieszkaniu z jakimś kawalerem. Faktycznie, szczęśliwy związek dodaje energii i czyni codzienność znacznie przyjemniejszą.

Nie wszystkie relacje damsko-męskie są jednak tak udane. Wiele z nich jest trudnych, a nawet toksycznych. Warto się nad tym zastanowić, zanim ponownie będzie się przekonywało zamężną koleżankę, jaką jest szczęściarą. Tym bardziej, że nawet satysfakcjonujący związek wymaga chodzenia na kompromisy. Wolni ludzie są z nich zwolnieni.

Wydaje się, że kobietom zależy na posiadaniu partnera, który byłby żywym dowodem ich atrakcyjności. Jeżeli nie ,,usidliły” żadnego mężczyzny, to otoczenie może pomyśleć, że coś z nimi nie tak. A przynajmniej tak wydaje się niejednej samotnej kobiecie. Na szczęście we współczesnych realiach posiadanie męża nie jest wymogiem społecznym, którego niespełnienie spychałoby na margines życia towarzyskiego. Warto to docenić, cieszyć się swoim życiem i poczekać na spotkanie naprawdę wartościowego człowieka.

Sama, ale nie samotna

Relacje damsko-męskie to ważna, ale nie jedyna sfera życia. Jeżeli na tym polu aktualnie się nie układa, warto przyjrzeć się swoim postawom, wyborom, zachowaniu, a nawet wyglądowi. Nie każdy lubi mocny makijaż czy noszenie na co dzień szpilek. Dobrze jednak dbać o siebie, ponieważ to poprawia samopoczucie.

A nastrojeni optymistycznie ludzie są bardziej otwarci i ciekawi dla otoczenia. Nie mówiąc już o przykuwaniu męskich spojrzeń. W międzyczasie to, czego robić nie można, to zamartwiać się czy zamykać w domu. Nawet jeżeli nie przepada się za imprezami czy gwarnymi spotkaniami, opłaca się znaleźć jakiś powód do regularnego wychodzenia. Interesujących ludzi spotyka się w różnych miejscach, na szkoleniach, w sklepach, a nawet w bibliotece czy przystanku autobusowym. Warto się nimi otaczać, ponieważ bycie samej nie przekłada się wówczas na dojmujące poczucie samotności.

Jeżeli zastanawiasz się, jak powinna wyglądać pierwsza randka wejdź na stronę uwodzenie.org – znajdziesz tam więcej informacji o relacjach damsko-męskich