Jakie zalety posiada podłoga winylowa?

Kiedy poszukujemy materiału na podłogę w naszej kuchni lub łazienki, z pewnością należy wybrać materiał wodoodporny, dzięki niemu będziemy mieć pewność, że będzie ona wytrzymała i będzie służyła nam przez wiele lat.

Oprócz wyglądu, różnorodności wzornictwa i łatwości układania, trzeba także zwrócić na to aby materiał z jakiego wykonane są panele był dla nas zdrowy. W przeciwieństwie do starszych podłóg PCV, których plastyfikatory były szkodliwe dla zdrowia, do produkcji podłóg winylowych wykorzystuje się kombinacje surowców, które nie zawierają szkodliwych składników. Dobry panel powinien być odporny na ścieranie, jest to ważne ponieważ laminatu nie można naprawić, i po wytarciu podłogi trzeba ja wymienić. Ponadto materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości dzięki gładkiej, ale antypoślizgowej powierzchni można go łatwo wytrzeć wilgotną szmatką lub po prostu odkurzyć. Kolejną zaleta jest fakt że jest odporny na kwasy, zasady, alkohole i oleje. Jakie zalety posiada podłoga winylowa?

Dzięki tym właściwościom panele tego typu często znajdują zastosowanie w obiektach o surowych przepisach higienicznych, takich jak gabinety lekarskie czy przychodnie.

W porównaniu do podłóg z linoleum, które są również popularne, bardzo odporne i łatwe w utrzymaniu czystości, ale są wrażliwe na środki alkaliczne, nie ma przy tym nieprzyjemnych zapachów, zatem jest tu duża przewaga podłogi winylowej. Aby zapewnić optymalne użytkowanie i efekt podłogi winylowej, warunki zewnętrzne odgrywają ważną rolę podczas montażu. Wilgotność nie powinna być wyższa niż 65%, a temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 18°C. Ponadto podłogi muszą znajdować się w pomieszczeniu od 24 do 48 godzin przed położeniem, aby mogły się zaaklimatyzować. W zależności od rodzaju podłogi należy przygotować podłoże, najczęściej używa się cienkich warstw specjalnych gąbek, które układamy pod panelami. Mają one na celu przykładowo wyciszenie naszej podłogi. Dodatkowo jest to także izolacja termiczna, ponieważ podłoga winylowa położona na posadzce cementowej mogłaby być po prostu zimna. Z tego powodu tak wielu klientów wybiera Podłogi wodoodporne – Greenfloor.