Estetyczny sufit podwieszany z oświetleniem

Podczas kiedy remontujemy nasz dom, chcemy wprowadzić czasem zmiany w jego wyglądzie, dlatego też można wprowadzić ciekawe rozwiązania, takie jak sufity podwieszane.

Jest to bardzo dobry pomysłem jeżeli nasz sufit jest bardzo krzywy i zachodziła by konieczność nakładania dużej warstwy zaprawy. Oczywiście jeżeli decydujemy się już na tego rodzaju rozwiązanie można pod sufitem umieścić oświetlenie. Mogą być to przykładowo różne halogenowe punkty świetle, chociaż obecnie stosuje się raczej oświetlenie ledowe. Na początku musimy określić na jakiej wysokości umieścimy nasz sufit, jeżeli będzie posiadał oświetlenie warto także uwzględnić ich wysokość. Sufit podwieszany doskonale sprawdzi się w miejscach gdzie mamy bardzo nierówny sufit. Sam montaż jest dość prosty, musimy najpierw do ścian przymocować listwy nośne, w które następnie wsuniemy kolejne listwy. Listwy do ściany możemy przymocować za pomocą kotew i wkrętów, potrzebna nam zatem będzie wiertarka, wkrętarka, i szlifierka do szybkiego docięcia listew. Listwy będziemy ze sobą łączyli za pomocą wkrętów do metalu.

Należy pamiętać że należy zadbać o zachowania poziomu na całej długości stelaża.

Następnie do stelaża przykręcaniu płyty, warto pomiędzy nimi zostawić minimalną odległość, kiedy budynek w ciągu lat będzie pracował, wówczas zbyt dopasowane płyty mogą popękać.Do połączenia możemy użyć specjalną taśmę, która także będzie niwelowała ruchy budynku. Podobnie pomiędzy płytą a ścianą warto zostawić małą przestrzeń, którą możemy uzupełnić za pomocą silikonu. Wszystkie łączenia należy także uzupełnić za pomocą gładzi. Tak przygotowany sufit będziemy mogli pomalować. Pomimo iż wykonanie tego rodzaju sufitu wydaje się dość trudne, to w rzeczywistości jest dość proste zadanie, do którego wystarczy wiertarka, wkrętak i poziomica. Jeżeli jednak poszukujesz gotowych sufitów podwieszanych, zobacz jakie rodzaje można zamówić. Ich montaż jest bardzo łatwy, sufit podwieszany z oświetleniem posiada także miejsce na całe potrzebne okablowanie.