Kredyty hipoteczne – poradnik dla laika

Nie należy się obawiać kredytu hipotecznego.

Jeśli nie rozumiesz, na czym on polega, ten artykuł ci to w prosty sposób wyjaśni. Kredyt ten jest udzielany przez bank, ma formę długoterminową (na przykład do trzydziestu pięciu lat) i celową. Hipoteka jest zabezpieczeniem bankowym – twoja nieruchomość, na przykład zakupione mieszkanie, zostanie sprzedana, gdy przestaniesz spłacać wierzytelności. Kredytu hipotecznego można używać zarówno do kupienia domu, jak również do zbudowania nowego. W pierwszym przypadku dostajesz wszystkie pieniądze od razu, w drugim – pieniądze podzielone są na transze (ich wypłata jest uzależniona od wykonywania budowy). Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem takiego kredytu, zastanów się najpierw, czy nie masz zaległości finansowych i rozwiniętą historię kredytową. Ważne jest też, byś miał stałe źródło dochodu, przy czym mitem jest, że musisz pracować na etacie. Staż pracy również będzie rozpatrywany przy decyzji o udzieleniu kredytu. Nie zapominaj, że żaden bank nie oceni pozytywnie twojego wniosku o kredyt, jeśli nie masz wkładu własnego (minimum dziesięć procent – jeśli chcesz kupisz mieszkanie, tyle musisz pokryć z własnej kieszeni).

Kredyty hipoteczne – poradnik dla laika

Jak pomóc sobie w skutecznym wzięciu kredytu hipotecznego?

Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertami różnych banków. Trzeba też dobrze przygotować się od strony formalnej, na przykład zebrać dokumentację i poprawnie wypełnić wniosek. Jako ekspert finansowy wiem dobrze, że osoby, które korzystają z pomocy takich specjalistów, mają lepszy przegląd ofert, poznają ich mocne i słabe strony. Co więcej, ekspert finansowy oceni twój stan finansowy i pomoże przygotować wniosek. Będzie reprezentował cię przed bankiem w negocjacjach kredytowych.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś zapoznać się z moją ofertą usług, zachęcam do kliknięcia w ten link: http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Posiadam wieloletnie doświadczenie branżowe, zdobywałem je między innymi podczas pracy w banku. Zapraszam!