Lampy warsztatowe – rodzaje i czym powinny się charakteryzować

Podstawowym wyposażeniem warsztatu samochodowego, bez którego żadne prace nie mogłyby być z sukcesem przeprowadzone, są lampy warsztatowe. Profesjonalne miejsca kładą na to duży nacisk, bo wiedzą, że dobre światło ma duży wpływ na jakość realizowanych przez nich usług. Czym powinno charakteryzować się takie wyposażenie i z jakimi jego wariantami spotkamy się na rynku?

Oświetlenie warsztatowe led – czy duży wybór rzeczywiście ułatwia zakupy?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na wyżej postawione pytanie. Jeśli nie orientujemy się w dostępnych opcjach i przez to nie do końca wiemy, jakiego typu oświetlenia potrzebujemy, proces zakupowy może być piekielnie trudny. Wtedy warto albo zrobić rzetelny research, albo wybrać dobry sklep, którego obsługa pomoże nam z naszymi rozterkami. Jeśli natomiast znany typy lamp warsztatowych led, duży wybór będzie działał na naszą korzyść. Wystarczy bowiem odnaleźć kategorię produktów, które pasują nam pod względem spełnianej funkcji i zagłębić się w parametry opcji, które rzeczywiście nas interesują. Jakie zatem typy lamp led warsztatowych dostaniemy w sklepach?

1. Lampy ledowe warsztatowe czołowe

To precyzyjne oświetlenie pada dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Dzięki wygodnym opaskom, dobra lampa pewnie trzyma się głowy i nie powoduje dyskomfortu nawet podczas długiej pracy. Rozwiązania od sprawdzonych producentów mają opcję obracającej się głowicy, która pozwala dopasować kąt padania światła. Takim wariantem lampy jest np. PHILIPS LAMPA CZOŁOWA LED HDL10 100lm.

2. Przenośne lampy warsztatowe led

Wariantem takiego produktu jest np. PHILIPS LAMPA WARSZTATOWA LED PENLIGHT 90lm. Produkt jest odporny na uszkodzenia, a dzięki bardzo smukłej konstrukcji bez problemu można go umieścić nawet w bardzo wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach. Takie oświetlenie warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie liczy się duża precyzja, a ze względu na wymagający obszar roboczy, trudno jest oświetlić przestrzeń innym źródłem światła.

3. Lampy ledowe do warsztatu ze stacją dokującą

Takie produkty mogą różnić się wielkością i siłą generowanego światła. Przeważnie jednak są na tyle kompaktowe, że da się je ustawić wszędzie. Lampa warsztatowa led z akumulatorem nowej generacji (np. model PHILIPS LAMPA WARSZTATOWA LED RCH21S) charakteryzuje się wydłużonym okresem eksploatacji. W praktyce oznacza to, że może pracować nawet pięć razy dłużej niż standardowe rozwiązania. Zaawansowane modele posiadają dodatkowe udogodnienia, które ułatwiają korzystanie z produktu. Zaliczyć można do nich np. magnes, pozwalający przypiąć lampę do wielu różnorodnych powierzchni, oraz haczyk, z którego pomocą zawiesimy lampę tam, gdzie tego akurat potrzebujemy.

4. Lampy led warsztatowe podmaskowe

Takie produkty pozwalają doskonale oświetlić obszar roboczy, gdy wykonujemy prace pod maską samochodu. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przyczepia się bezpośrednio pod maską auta. Światło pada w taki sposób, że specjalista podczas realizowania zadań nie zasłania sobie elementów, które naprawia.

Czym powinny charakteryzować się funkcjonalne lampy do warsztatu led?

W warsztacie nietrudno o zabrudzenia cieczą, pyłem i innymi zanieczyszczeniami. To wymagające środowisko, toteż urządzenie powinno być wykonane z materiałów odpornych na różnego rodzaju zagrożenia. Robiąc zakupy musimy też pamiętać o przeznaczeniu lampy. Nawet wysokiej jakości produkt nie sprawdzi się, jeśli nie będzie odpowiedzią na nasze aktualne zapotrzebowanie. Przeważnie na stronach sklepów internetowych znajdziemy informację, do jakich zadań przeznaczone jest urządzenie. W razie wątpliwości, dobrze będzie poradzić się sprzedawcy.

Decydując się na lampę wyposażoną w akumulator, postarajmy się wybrać wariant o pojemnym akumulatorze. W przeciwnym razie będziemy musieli przerywać pracę, aby naładować urządzenie. Warto sprawdzić też sposoby mocowania lampy i zweryfikować je z możliwościami, jakimi dysponujemy w danych warsztacie.

Źródło: https://basic.com.pl/