Wąż hydrauliczny jest jednym z powszechnie stosowanych węży używanych głównie hydraulice siłowej. Służy on wtedy do transportowania czynników roboczych, na przykład olejów hydraulicznych. Aby przygotować wąż gotowy to pracy, przeprowadza się usługi polegające na zakuwaniu.
Czym jest zakuwanie węży hydraulicznych?
Pod pojęciem zakuwania węży hydraulicznych znajduje się paca polegająca na połączeniu węża wraz z końcówką. W tym przypadku połączenie to musi być bardzo trwałe, ponieważ węże hydrauliczne działają pod wysokim ciśnieniem.
Zakuwanie węży hydraulicznych nazywane jest także ich okuwaniem.
Do zaciskania węży potrzebne są trzy elementy:
- tulejka zaciskowa – oprawka węża
- końcówka węża – gwintowana lub nie
- wąż hydrauliczny
Dlaczego wykonuje się zakuwanie węży hydraulicznych?
Procedura jak zakuwanie węży hydraulicznych, jak wskazano wcześniej, konieczna jest po to, aby wykonać zakończenie węża tego typu. Końcówka pozwala wtedy na podłączenie go do urządzenia czy instalacji, w której ma pracować.
Takie węże muszą wyróżniać się bardzo wysoką wytrzymałością, ponieważ pracują pod sporym ciśnieniem. Właśnie dlatego nie można wykonać na nich zwykłej końcówki – pod wpływem ciśnienia szybko doszłoby do rozszczelnienia węża. Aby temu zapobiegać prowadzi się właśnie zakuwanie węży hydraulicznych.
Gdzie można zamówić zakuwanie węży hydraulicznych?
Do wykonania prac polegających na zakuwaniu węży hydraulicznych stosuje się specjalne narzędzia. Za ich pomocą można uzyskać trwałe połączenie pomiędzy wężem a jego końcówką.
Aby wykończyć wąż, nie trzeba kupować sprzętu na własność – można również zlecić zakuwanie węży hydraulicznych zewnętrznej firmie, która będzie mogła zapewnić wtedy kompleksową obsługę.
Koszty związane z wykonaniem prac polegających na zakuwaniu nie są wysokie, dlatego też jest to bardzo często wybierana oferta.
Gdy konieczne jest zakuwanie węży hydraulicznych, z dostępnymi ofertami firm świadczących takie usługi można zapoznać się już teraz online.