Butelki filtrujące – jak działają? Czy warto je mieć?

Każdy z nas powinien pić wodę. Specjaliści zalecają 2 litry dziennie, ale podczas upałów oraz w przypadku  kobiet w ciąży ta liczba się zwiększa. Kupowanie wody w plastikowych butelkach jest po pierwsze: drogie, a po drugie: mało ekologiczne. Co zrobić, by pić wodę, ale nie zaśmiecać planety? Warto wybrać butelkę filtrującą. Jak działa butelka filtrująca? Czy jest bezpieczna? Jakie są jej zalety? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Butelka filtrująca – jak działa?

Butelka filtrująca posiada wymienny filtr węglowy, przez który przepływa woda. Zatrzymuje on zanieczyszczenia, które się w niej znajdują. Z racji tego, że ładunek takie filtra jest dodatni, przyciąga on ujemne jony (głównie są to niezdrowe składniki). Filtr usuwa także chlor oraz wapienny osad z wody kranowej. Dzięki temu smakuje ona lepiej i jest zdecydowanie lepszej jakości.

 

W przeciwieństwie do dzbanka, w przypadku butelki filtrującej nie musimy czekać, aż woda się przefiltruje. Nalewamy do niej wodę z kranu, a ona przepływa przez węglowy filtr podczas picia. Filtr należy wymieniać przeważnie po około miesiącu. Warto sprawdzić na opakowaniu na ile dni lub litrów wody wystarcza. 

 

 

Butelka filtrująca – zalety

Butelki filtrujące są bardzo popularne wśród osób aktywnych fizycznie, nie tylko uprawiających sport. Sprawdzają się świetnie podczas wszelkich wyjazdów, a nawet podczas pobytu w szpitalu. Jest to produkt ekologiczny, który znacznie ogranicza zaśmiecanie planety plastikowymi butelkami i zakrętkami. Jakie są zalety butelek filtrujących?

 

Oszczędność pieniędzy

Butelki z filtrem generują oszczędności w domowym budżecie. Ceny butelek filtrujących zaczynają się od ok. 30 zł, ale można znaleźć jeszcze tańsze (np. podczas promocji). Trzy filtry kosztują ok. 30 zł, więc miesięczny koszt wynosi tylko 10 zł. Kupowanie wody mineralnej wychodzi o wiele drożej i w ciągu roku – korzystając z butelki filtrującej – oszczędzamy sporo pieniędzy. 

 

Troska o środowisko

Dzięki butelkom z filtrem dbamy o środowisko. Plastik rozkłada się setki lat, a takich jednorazowych butelek po wodzie mineralnej zbiera się bardzo dużo w ciągu miesiąca. Butelka filtrująca przyczynia się do redukcji odpadów – a Ty nie musisz tak często wynosić śmieci. Zamiast dziesiątek jednorazowych butelek, wyrzucasz jeden mały filtr.

 

Sprawdzą się w różnych sytuacjach

Butelki filtrujące są lekkie. Sprawdzą się świetnie w przypadku osób uprawiających różne sporty lub podróżników. Można je w każdej chwili uzupełnić i cieszyć się dostępem do pitnej wody. Można z niej korzystać na siłowni, w hotelu, w szkole, restauracji a nawet w pracy. Przydaje się także podczas dłuższych pobytów w szpitalu. Dzięki temu chory nie musi martwić się brakiem wody do picia, a przy okazji bagaż zajmuje mniej miejsca. 

 

Oprócz tego:

 

nie musisz dźwigać zgrzewek wody ze sklepu,

butelki z filtrem się wygodne w użyciu,

są dostępne w różnych pojemnościach. 

 

Butelki z filtrem są bezpieczne, a woda z nich – zdrowa. Wkład węglowy zatrzymuje wszystkie szkodliwe substancje. Warto zwrócić uwagę na to, by butelka była wykonana z dobrej jakości plastiku. Od materiału wykonania zależy, czy butelkę można myć w zmywarce.