Polski rynek pożyczek krótkoterminowych

Polacy chętnie korzystają z pożyczek krótkoterminowych. Świadczy o tym zarówno rosnąca liczba udzielających je podmiotów, jak i spore grono ich wiernych klientów. Jeżeli ktoś raz skorzystał z pożyczki krótkoterminowej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ponownie sięgnie po tego rodzaju produkt finansowy.

Nic dziwnego, dodatkowy zastrzyk pieniędzy przydaje się w różnych okolicznościach. A jeżeli posiada się stały dochód, to pożyczki krótkoterminowe nie są praktycznie żadnym ryzykiem. Do ich zaciągania skłaniają atrakcyjne warunki spłaty, które dostosowuje się coraz częściej do wymagań klienta.

Kiedy skorzystać z pożyczki krótkoterminowej?

Nie ma jednej jasnej odpowiedzi na to pytanie, każdy potencjalny klient firmy pożyczkowej sam musi sobie odpowiedzieć, czy faktycznie potrzebuje takiej pomocy finansowej. Zadowoleni konsumenci podkreślają, że pożyczki krótkoterminowe bywają wielkim ułatwieniem. Korzysta się z nich w sytuacji nieplanowanych wydatków czy niedużej dziury w domowym budżecie. Na ogół opiewają one na stosunkowo niewielkie kwoty, co upraszcza ich spłatę po otrzymaniu następnej wypłaty.

Nie pogarsza też sytuacji finansowej w kolejnym miesiącu. Z tego względy po pożyczkę krótkoterminową sięgają na przykład przedsiębiorcy, potrzebujący materiałów do realizacji pilnego zlecenia. A także osoby prywatne, które znalazły w sklepie jakąś ciekawą promocję czy stanęły w obliczu dosyć niespodziewanego rachunku do zapłacenia. W ramach zachęty firmy pożyczkowe zarówno nowym, jak i stałym klientom oferują różne udogodnienia.

Darmowa pożyczka krótkoterminowa

Z takiej okazji mogą skorzystać zwłaszcza nowi klienci. W ofercie niektórych firm pożyczkowych znajduje się darmowa pierwsza pożyczka krótkoterminowa dla konsumentów, po raz pierwszy współpracujących z danym podmiotem. Jeżeli całą kwotę zwrócą w umówionym terminie, nie poniosą żadnych dodatkowych opłat. Tego rodzaju pożyczki krótkoterminowe zasadniczo udzielane są na trzydzieści dni lub nawet krótszy okres. Warto zatem przeanalizować swoje perspektywy na uregulowanie zadłużenia.

Jeżeli w najbliższym czasie na koncie pojawią się wolne środki, nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć wsparcia oferowanego firmy pożyczkowej. Zwłaszcza jeżeli umożliwi to uzyskanie dodatkowych profitów. Trzeba natomiast liczyć się z wprowadzeniem limitu wysokości pożyczki krótkoterminowej. Nowi klienci otrzymują pomoc w wysokości kilkuset złotych, rzadziej kilku tysięcy. Po terminowej spłacie pożyczkodawca przekona się o rzetelności wnioskującego. W konsekwencji zaoferuje mu zapewne kolejne środki, tym razem o wyższej wartości. I z dłuższym okresem spłaty.

Stali klienci firmy pożyczkowej

Kolejne wnioski o pożyczki krótkoterminowe mogą opiewać na wyższe sumy. Wiarygodny klient udowodnił, że odpowiedzialnie podchodzi do kwestii regulacji długu. Firma jest zatem skłonna pożyczyć mu więcej pieniędzy. Poza tym spłatę zadłużenia coraz częściej rozkłada się na dłuższy okres. Stali klienci mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie. W walce o zainteresowanie konsumentów, firmy pożyczkowe ogłaszają promocje ograniczone czasowo.

Rezygnują na przykład z pobierania odsetek czy umożliwiają rozłożenie spłaty na kilka rat. To ostatnie rozwiązanie jest oferowane klientom, mającym problemy z terminowym regulowaniem należności. Poza tym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, pożyczki tego rodzaju udzielane są także osobom ze sporym zadłużeniem. Wówczas spłata rozkładana jest nawet na kilkanaście miesięcy.

Pożyczki krótkoterminowej udzielają różne podmioty. Niektóre są dobrze znane za sprawą skutecznie wdrażanych strategii marketingowych. Rozpoznawalność innych jest mniejsza, ale nie oznacza to, że nie warto korzystać z ich usług. Każdego potencjalnego usługodawcę należy sprawdzić w Internecie. Jeżeli cieszy się dobrymi opiniami, można dać mu kredyt zaufania. Zwłaszcza gdy oferuje pożyczkę bez oprocentowania oraz zbędnych formalności. Warunkiem zaciągania takiego zadłużenia zawsze powinny być jednak stałe dochody.

Warto monitorować oferty pożyczek krótkoterminowych za pomocą wyszukiwarek, takich jak między innymi https://www.centrumpozyczek360.pl/ – dzięki temu można porównać wiele ofert w krótkim czasie.