Proste zabawki są najlepsze dla rozwoju dziecka

Udowodniono, że proste zabawki są lepsze dla rozwoju dzieci i to ma wiele sensu, warto zatem przemyśleć wybór zabawek, które chcemy zakupić.

Chociaż plastikowe zabawki elektroniczne mogą być fascynujące dzięki swoim światłom, dźwiękom i ruchom, nie wspierają one ważnych aspektów zabawy dla małych dzieci, a mianowicie wyobraźni, nauki, dzielenia się i nawiązywania kontaktów z innymi osobami.

Proste zabawki są najlepsze dla rozwoju dziecka

Zabawki pomagające w rozwoju i edukujące

Małe dzieci czerpią wiele korzyści z rozwoju i nauki, które oferuje im wyimaginowana zabawa prostymi zabawkami. Dzięki takim zabawkom dzieci uczą się twórczego myślenia, odkrywania i eksperymentowania z pomysłami oraz ćwiczą zabawę z innymi osobami, rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami. Te chwile pomagają im zintegrować obserwacje z życia codziennego z nowymi, kreatywnymi pomysłami i zachowaniami. Zasadniczo zamiast podążać za ścisłymi poleceniami i instrukcjami, które są zaprojektowane w niektórych skomplikowanych zabawkach interaktywnych, że dzieci są w stanie rozwijać własne pomysły i sposoby na zabawę z prostymi zabawkami.

Proste zabawki, takie jak piłki, klocki, modelina, farby i kredki, są zwykle znacznie bardziej odpowiednie dla dzieci i wspierające rozwój dla dzieci niż zabawki elektroniczne. Już małe dzieci potrafią twórczo rozwiązywać problemy, są aktywnymi odkrywcami i należy je w tym wspierać. Dzięki prostym zabawkom dziecko może wykorzystać swoją wyobraźnię do budowania pewności siebie, rozwiązywania problemów i rozwoju wielu ważnych umiejętności.

Zamiast zabawki mówiącej dziecku, co ma robić, wybierz zabawki ze strony MamaLubi.pl little dutch to firma, która posiada w ofercie wiele ciekawych zabawek, którymi mogą się bawić dzieci w różnym wieku. Proste zabawki promują niezależność, kreatywność, krytyczne myślenie i wyobraźnię. Im więcej zabawka robi, tym mniej zostaje do zrobienia dla dziecka, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dziecko powinno również samodzielnie zdecydować, w jaki sposób bawić się zabawką i do czego można jej użyć.