Aparaty ortodontyczne dla osób dorosłych

Obecnie coraz więcej osób dorosłych nosi aparaty ortodontyczne i decyduje się na leczenie krzywych zębów i zgryzu.

Kiedyś aparaty ortodontyczne wiązały się z negatywnym piętnem i większość ludzi kojarzyła je z obciachem, dlatego niektórzy nie chcieli go nosić ze strachu przed wyśmianiem i poczuciem wstydu. Na szczęście obecnie tak nie jest i również osoby dorosłe zakładają aparat ortodontyczny, jeśli jest taka potrzeba.

Aparaty ortodontyczne dla osób dorosłych

W wielu gabinetach możesz założyć aparat ortodontyczny we Wrocławiu

Mając to na uwadze, oraz zdrowie jamy ustnej, jeśli zastanawiasz się nad podjęciem decyzji o założeniu aparatu ortodontycznego, nie musisz się dłużej wahać, ponieważ noszenie aparatu na zębach nie jest powodem do wstydu. Jeśli chodzi o aparaty ortodontyczne dla osób dorosłych, znajdziemy różne ich typy i nie ma jednego, który pasuje do wszystkich. Właściwie to naprawdę dobra rzecz, ponieważ oferuje różnorodne opcje w zakresie leczenia nierównych zębów i zgryzu. Pierwsza opcja to klasyczne metalowe aparaty ortodontyczne, który wszyscy znają chociażby z dzieciństwa. Składają się z zamków, łuków i opasek w postaci gumek. Aparaty ortodontyczne bardzo się zmieniły na przestrzeni lat, obecnie są bardziej eleganckie i mniejsze, co sprawia, że są mniej masywne.

Aparaty ortodontyczne ceramiczne są w pewnym sensie połączeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego z opcją niewidoczną. Jeśli chcesz założyć tradycyjny aparat ortodontyczny, ale bez dodatkowego metalu, jest to świetna alternatywa. Zamki są wykonane w kolorze zęba, są więc mniej widoczne, bardziej estetyczne, ale nie ma to wpływu na jakość czy czas leczenia. Zamki mogą być również całkowicie przezroczyste, połączone z białymi łukami z kompozytu. Wtedy aparat jest całkowicie niewidoczny na pierwszy rzut oka. Przezroczyste aparaty są najpopularniejszym wyborem wśród dorosłych i stanowią wyraźną alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych z metalu.

Aparaty ortodontyczne dla dorosłych są potrzebne nie tylko do uzyskania prostych zębów. Istnieją inne problemy stomatologiczne, które wymagają korekty, a aparat ortodontyczny Wrocław może pomóc. Oprócz uzyskania prostych zębów, aparat ortodontyczny może pomóc w takich problemach, jak niewyraźna mowa, niedokładne przeżuwanie pokarmów, choroby zębów oraz próchnica spowodowana nieprawidłową higieną jamy ustnej.