Jak przełamać pierwsze lody?

Zawsze jest bardzo trudno rozmawiać z kimś, kogo nie znamy. Nie każdy ma taki problem, ale na pewno większość z nas tak, dlatego trzeba będzie coś z tym zrobić. Skoro mamy z tym problemy to trzeba działać, bo co mamy z nimi nie rozmawiać?

Nie chodzi tutaj tylko o to żeby prowadzić rozmowy z osobami, które nam się podobną. Tutaj często jest jeszcze gorzej i stres może nam wszystko zepsuć. Mówimy o rozmowach z ludźmi, których spotykamy na imprezach, a na dworcu albo w szkole. Rozmowa rozwiązuję wszystko, ale zanim się na to zdecydujemy często takiej osoby przy nas już nie ma. Nie można odpuszczać okazji, bo może to będzie ktoś, z kim się zaprzyjaźnimy i do tej pory przegapiliśmy dziesiątki okazji? Więcej nie można tego robić i każdą następną okazję trzeba wykorzystać, a wtedy z tego same pozytywne efekty. Nie jest to wcale aż tak trudne jak nam się wydaje aczkolwiek trzeb się odważyć i zacząć. Później wszystko będzie już o wiele łatwiejsze.


O czym można rozmawiać?

Na pewno nie rozpoczynamy tematów politycznych i tego, co jest uważane za jeszcze bardziej ciężkie. To mają być tematy lekkie i przyjemne. O czym najczęściej się zaczyna rozmowę? Oczywiście w Polsce pogoda jest tematem numer jeden. Nie ma znaczenia, jaka pogoda to ludzie narzekają i już można nawiązać z taką osobą więź. Później będzie łatwiej zacząć przechodzić z jednego na drugi temat. Jeśli to osoba ze szkoły to rozmawiamy o sprawach szkolnych, a jeśli osoba z pracy to o sprawach z pracą związanych. W ten sposób mamy temat, który nas łączy i na pewno się tutaj porozumiemy. Od czegoś trzeba zacząć, ale jeśli chcemy zdobyć więcej informacji o tym jak ma to wyglądać to można będzie wejść sobie na stronę https://pudrowo.pl/small-talk-czyli-sztuka-przelamywania-lodow/ i tam się zagłębić w te ważne dla nas tematy. Tam wszystko jest dokładnie opisane i będziemy wiedzieli, jakie tematy warto poruszać, a jakich lepiej unikać. dobrze się przygotujemy do rozmowy i na pewno będą z tego same pozytywne efekty. Na tym nam przecież bardzo zależy.